Evcil Marketim
KöpekKöpek BakımıKöpek Cinsleri

Cavapoo Özellikleri ve Bakımı

Cavapoo

Cavapoo yavru iken oldukça sevimlidir. Ve büyüdükçe enerjik ve arkadaş canlısı özelliği ile bir çok kişinin ilgisini çekerler.

Oldukça da zeki yapıları ile komutlara son derece etkili şekilde uyarlar. Bu sebeple eğitim süreçleri daha rahat geçecektir. Basit kurallara, nereyi nerede yapacağını bilmesine en yardımcı olacak şey oyun oynamak ve ödül maması almaktır. Küçük yapıları onların daha aktif oyun oynamasını sağlar.

Cavapoo Fiyatları 2020 güncellemesi ile artık daha uygun olduklarından bir çok bütçenin ulaşabileceği düzlüktedir.  Bu cins köpeği en çok çekirdek aileler sahiplenir. Hele ki ortada küçük bir çocuk varsa durum daha fazla eğlenceli hal alabilir.

Cavapoo puppies çok fazla çocuksu yapılarından dolayı, sahiplendiği ailelerde ki küçük çocuklarla son derece ilgili ve haşır neşir olurlar.

Bu cins köpekler kucağa alınmaktan son derece hoşlanırlar. Sürekli olarak sahiplerinden bunu isterler. Geri dönüşler beklediği gibi olmadığı zamanlarda bebek gibi ağlarlar ve hatta küsüp yemek yemedikleri bile söylenir.

Bu cins köpekler sinirlendiklerinde karşı tavır alıp hoşlanmadığı işleri başarabilirler. Kin tutmazlar ama uzun süre küs kalabilirler. Bu durumdan dolayı sahiplerinin önlem alması gerekir. Sahipleriyle son derece içli dışlı bir yaşam tarzı sürerler. Sahiplerinin kendilerini bırakacağı korkusunu yaşadıklarında uzun süre ayrı kalmak istemeyeceklerdir.

Cavapoo Özellikleri

Cavapoo Özellikleri

Golden doodle cinsi köpekler ile iyi uyum sağlarlar. Bunu sebebi karakteristik özelliklerini birbirine yakın uyumudur.

Bu cins köpekler yumuşak kürkleri ile dikkat çekerler. Uzun kalın tüyleri sürekli taranmak ister. Kürk renkleri ise siyah, beyaz, kahve ve parlak sarıdır. En çok sarı rengi beğenilir. Bu köpeğin bağzı cinsleri normalden çok daha fazla tüy dökmektedir. Bundan sebep mutlaka veteriner hekime danışılarak kürk bakımına devam edilmelidir.

Bu köpeklerin bakımı son derece önemlidir. Özellikle bakım rutinin büyük  çoğunluğunu kürk kısmı kaplar. Tüylerin sık uzun ve dalgalı olduğundan çok emek harcanır. Uzayan tüyleri mutlaka her sene kısaltılmalıdır.

Bu cins köpeklerin yaşam süreleri 12 sene civarında olur. Fakat uygun yaşam şartları ile bu rakam 20 seneye kadar uzayabilir.

Cavapoo Boyu

Cavapoo Boyu

Bu cins köpek çok insanın tahmin edeceği üzere minyatür tiplidir. Çok küçük boyutları sayesinde tüm dikkatleri üzerine çeker. Özellikle Küçük evcil hayvan sahiplenmek isteyen insanların aklına yatar. Karakteristik özellik olarak tıpkı bir yeni doğmuş bebeğe benzetilir. Bu yüzden sahiplenme oranları her geçen gün artmaktadır. Boyutları hakkında 4 ile 11 kilogram arasında değişen kas ve ince kemikli iskelet yapısı bulunur. Boyları ise 23 ila 35 santim arasında değişkenlik gösterir. Bağzı cins cavapoo köpeklerinin kürk yapıları hipoalerjeniktir.

Yani toza ve partiküllere alerjisi olan insanlar için uygundur. Çok fazla tüy dökmedikleri için alerjisi olan ve kendisini sahiplenmek isteyen insanlar için oldukça uygundur.

Cavapoo Sahiplenme

1990 senelerinde ortaya çıktığı söylenen Cavapoo, sahiplenildiği yerlere neşe katmaya devam eder. Ve hallerinden oldukça memnundurlar. Bu cinsi sahiplendikten hemen sonra yapılacak ilk adım veteriner kontrolüne götürmektir. Herhangi bir genetik rahatsızlığının olup olmadığını sorgulayarak, düzeyinin ne derece olduğunu bilmek gerekir. Aksi takdirde yanlış şekilde büyüttüğümüz bir evcil hayvan olacaktır.

Cavapoo Fiyatları 

Cavapoo Fiyatları 

Cavapoo Fiyatları 2022 miktarlarına göre geçen yıllara oranla biraz daha artış göstermiştir. Poodle Köpek Kaç TL? Bu cins köpek yine Cavapoo gibi minyatür görünüştedir. Ve hemen hemen karakteristik özellikleri benzerlik gösterir. Poodle fiyat konusunda genelleme bir değer verilecek olursa 9.000 TL  en düşük fiyatı 20.000 TL ve üzeri miktarlar yüksek fiyat olarak kabul edilmektedir.

Fiyat farkını etkileyen faktörler arasında eğitim başta gelmek üzere  Safkan ırk özelliği taşıması ve bunun gibi bir çok faktör fiyat farkını değiştirir. Yurt dışında Cavapoo fiyatları 1.200-1.800 ABD doları arasında değişiklik gösteriyor.

Cavapoo Çok Havlar mı?

Bu cins köpeklerin çok duygusal olduğu söylenir. Sahiplerine aşırı düşkündürler. Bu sebeple genellikle tek başlarına kaldıkları zaman ve çok ilgisiz bırakıldıkları da şiddetli havlamaya başlarlar. Onun dışında genelde sakin tavırları ile çok ses çıkartmazlar. Birde sahiplerinden genellikle hastalandıkların da  mızmız oldukları söylenir.

Cavapoo

Cavapoo cinsi köpek apartman hayatına uygundur. Hem boyutu nedeniyle hemde karakteristik özellikleri nedeniyle yalnız yaşayan kişilerin  yada  geniş aile yapısına sahip kişilerin evcil hayvanı olurlar.

Cavapoo Tüy Döker mi ?

Cavapoo Tüy Döker mi ?

Cavapoo köpek cinsleri gereğince çok uzun tüylü kürk yapısına sahiptirler . Bu kürk dalgalı yapıda neredeyse toka takılacak cinsten! Yine her zaman belirtildiği gibi düzenli kürk bakımı yapıldığında ve kendi bünyelerine uygun mamalar yediğinde tüyleri güçlü olacak ve dökülme yaşamayacaklardır.

İlginizi Çekebilir: Alabay Özellikleri ve Bakımı – Alabay Fiyatları-Alabay Yavru (patigen.com)

Sürekli olarak veterinerlerdir dilinde gezen dengeli beslenme alışkanlığı ve tüylerinin uygun ölçüde taranması hem kürk görünümü parlak ve sağlıklı yapacak. Hemde kolay kolay dökülme olmayacaktır.

Ayrıca bu cinsin tüyleri hipoalerjenik olduğu söylenir. Yani başka bir deyişle dökülme yaşanmaz. Bu sayede alerjisi olan kişiler bu cinsi sahiplenmek istediğinde rahatsızlığı nedeniyle uzak durmak zorunda olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.