Evcil Marketim
KöpekKöpek BakımıKöpek Cinsleri

Schnoodle Özellikleri ve Bakımı

Schnoodle

Schnoodle kendi ırkının özelliklerini çok iyi taşıyan bir cins köpektir. Soylu iki güzel ırkın dünyaya getirdiği yavrudur. Melez oldukları için genetik hastalıklara davetiye çıkarıyorlar. Bu konuda sahiplenme sonrası mutlaka uygun bir veteriner hekimle görüşülmesine yarar var.

Mutlaka veteriner hekim tarafından gözetilmelidir. Kendilerine yeterince özen gösterilmediği taktirde çok çabuk hastalandıkları bilinir.

Çok asil bir köpek cinsidir. Kendilerine toz kondurmayı sevmezler. Oyuncu kimlikleri onlar için her şeyden önce gelir. Gün içerisinde en iyi yaptığı aktivite sahiplerinin peşlerinden gitmek, paçalarına yapışmak ve evin içerisinde koşuşturmak, oraya buraya çarpıp eşyaları kırmaktır.

Schnoodle cinsi köpekler oldukça sakar huyları ile zaman zaman sahiplerine zor anlar yaşatırlar. Ve o kadar karmaşaya sebep olurken onlar hiç bir şey olmamış gibi çekip gidebilirler. Sahipleri zaten evin dağılmasına sürekli sakarlık yapmasına değil , bu umursamaz tavırlarına sinir olurlar.

Schnoodle Fiyatları

Schnoodle Fiyatları

Schnoodle fiyat konusunda her bütçeye hitap eder. Kimilerine göre çok uygun fiyatlı kimilerine göre ise el yakacak kadar pahalı! Yine de ücretsiz sahiplenmenin ne kadar değerli olduğunu savunan kişiler sayesinde, özellikle de barınaktaki evcil hayvanların sayısı giderek azalmaktadır.

Daha çok seslerinin duyulması için çeşitli eylemler yaparlar. Bu sayede Schnoodle cinsi köpekler gibi evcil hayvanların seslerini herkese duyurular.

Fiyatlanma bilgisi için ortalama değer verilecek olunursa 1.000 TL ile 5.000 TL arasında seyretmektedir. Yine her köpek için fiyat farkı değişiklik gösterir. Bunun sebebi ise her cins  köpeğin fiziksel ve  ruhsal özelliklerinin farklı olmasıdır.

Schnoodle Bakımı

Schnoodle Bakımı

Schnoodle cinsi köpeklerin bakımı belli bir rutine oturtturulduğu zaman çokta zor gelmemektedir. Önemli olan onların ne kadar hassas yapılarının olduğunu bilmektir.

İşe ilk olarak kürklerini düzgünce tarayarak ve uygun şampuanlarla yıkayıp kurutarak başlamalıyız. Çünkü bu cins evcil hayvanların kürkleri diğer cins köpeklere göre daha hassastırlar. Aynı zamanda çok yıkamaya da gelmezler çünkü ciltleri  çok çabuk kurur. Onlar için kirlendikçe aylık banyo yeterli olacaktır.

Diş ve kulak bakımlarıda oldukça önemlidir. Bu konu veteriner hekimlerin  kontrolünde gerçekleşmesi gerekir. Sıklığının ne kadar olduğunu onlar belirlemelidir.

Bu cins köpeği sahiplenildiği ilk andan itibaren mutlaka aşı yaptırılmalı. Ve sahiplenme sırasında mutlaka sorulmalıdır. Schnoodle cinsi köpekler tıpkı diğer evcil hayvanlar gibi hastalıklardan korunmak için aşıya güvenirler.

Schnoodle Beslenme

Schnoodle cinsi köpekler için beslenme tam anlamıyla bir yaşam sanatıdır. Yemek yemeği özellikle de ev yemeklerini yemeği çok severler. Ama bu durum veteriner hekimler için hiç hoş bir durum sayılmaz. Şiddetle reddederler.

Çok enerjik yapıları sayesinde günlük kaybettikleri enerjiyi yerine koymak gerekir. Aksi halde hızlıca kilo kaybederler. Bu da sağlık dengelerini bozar. Mutlaka besin değeri yüksek, enerji verici mamalarla beslenilmesi gerekir. Bu konuda en iyi öneriyi veteriner hekimler verecektir.

Aynı zamanda sürekli su içmek onlar için iyidir. Çok hareketli olduklarında gün içerisinde özellikle havanın sıcak olduğu günlerde  su içmek isteyeceklerdir. Zaman zaman su ve mama kaplarını kontrol etmek gerekir. Ayrıca bu kapların temiz olmasına özen gösterilmelidir. Aksi taktirde kolayca vücutları mikrop kapabilir. Bu hem veterinerlerin hemde sahiplerin istemeyeci bir durumdur.

Schnoodle Sahiplenme

Schnoodle Sahiplenme

Bu  cins köpekleri sahiplenmeden önce evde olacağı ortamı hazırlamak, evdeki diğer hayvanları bu duruma alıştırmak ve evdeki diğer aile üyelerine bu konu hakkında bilgi vermek son derece önemlidir. Aynı zamanda bir veteriner hekim ayarlanması ve ondan gerekli bilgiler alınması daha yapıcı olacaktır.

Schnoodle cinsi köpekler sahiplerin oldukça düşkün olması ile bilinirler. O yüzden yoğun iş temposunda çalışan kişiler için pek uygun değillerdir. Daha çok kalabalık aile yapısına uygundurlar. Ailede hele birde küçük çocuklar varsa mevcut eğlence iki katına çıkar. Bu durum hem Schnoodle için hemde karşı taraf için son derece yararlıdır.

Schnoodle Çok Tüy Döker mi?

Bu cins köpeklerin kürk yapıları kabarık ve bir o kadarda sıktır. Yine de çok fazla bağzen de hiç tüy dökmezler. Yani tüyleri hipoalerjeniktir. Aynı zamanda bu cins köpeklere benzeyen diğer cins köpeklerde aynı özelliği ile tanınırlar.

Tüylerinin hipoalerjenik yapılı olması onlar için son derece iyi bir avantaj!  Tüylere karşı hassasiyeti olan kişiler tarafından çokça tercih edilir. Aynı zamanda tüy temizlemeyi sevmeyen ve bu olaydan dolayı psikolojik problemleri olan kişilerde Schnoodle cinsi köpekleri tercih edebilirler.

Schnoodle Eğitimi

Schnoodle Eğitimi

Schnoodle eğitim sırasında oldukça uysal davranırlar. Kendilerini tamamen sahiplerinin güvenli kollarına bırakırlar. Ayrıca her yaptığı güzel işte ve başardığı komutta ödül almak isterler. Eğitim sırasında bu yönünü besleyerek,  eğitime daha fazla alışmasını ve sıkılmaması sağlanılabilir.

İlginizi Çekebilir:Shar Pei Özellikleri ve Bakımı – Shar Pei Fiyatları-Shar Pei (patigen.com)

Aynı zamanda eğitim sırasında çok yüksek sesle komutlar verilmemeli. İfadeleri net ve kararlı vermek son derece önem arz eder. Bu süreçte sabırlı olmak ve olmayan komutların belli aralıklarla tekrar denenmesi gerekir. Bu cins köpeklerin zeka kapasitesi yüksek olduğundan kolayca kavrayacaktır.

Yavru bir Schnoodle arıyorsanız patibul.com size yardımcı olabilir .

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.