Evcil Marketim
KöpekKöpek Cinsleri

Poodle Toy

Günümüzde en çok tercih edilen evcil hayvan türlerinden biri de köpeklerdir. Evlerde beslemeye en uygun olan ve çok büyümeyen köpek cinslerinden biri de poodle toy cinsi köpeklerdir. Sevimli görüntüsü ve neşeli halleri ile de evlerinizin en sevimli üyesi olacaktır. Aynı zamanda kürklerinin de diğer cinslere göre daha kaliteli olmasından dolayı çok tüy de dökmezler.

Poodle Toy Özellikleri

Evde beslemeye en uygun köpek cinslerinden biri olan poodle toy cinsi köpekler kıvırcık gür tüyleri ve masum bakışları ile peluş oyuncak hayvana benzemektedir. Çok ön planda olan ve dikkat çekici bir cinstir. Evlerde bakımı kolaydır. Zeki ve aynı zamanda oldukça özgüvenli bir cinstir. Ortamda dikkat çekmeyi sever.

Yeni insanlara karşı yaklaşımı genellikle kontrollüdür. Oldukça zeki olan poodle toy cinsleri karşı taraf özellikle canını sıkmadığı sürece saldırgan bir tavır sergilemez. Diğer köpek cinslerine karşı da ılımlıdır. Çok havlamadığı için apartman dairelerinde de bakımı kolaydır. Aynı zamanda eğitimleri de kolaydır ve kısa sürede komutları öğrenir. Hareketli ve enerjiktir. Bu yüzden enerjisini atması için mutlaka günlük dışarı çıkarılması gerekmektedir. Böylece evde daha sakin olacaktır.

Benzer cinsteki köpeklere göre daha uzun bacaklıdır. Yürürken hafif yaylı bir görüntüsü vardır. Bu da onu daha havalı ve asil göstermektedir. Standart olarak maksimum 60 cm uzunluğuna ulaşırlar. Ağırlıkları ise 3 kg’ı geçmez. Ortalama 17-18 yıl ömürleri vardır. Ev halkına bağlıdır. Bu yüzden evde uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Bu durum psikolojik bozukluklara sebep olabilir. Çocuklarla araları da oldukça iyidir.

Poodle Toy Özellikleri
Poodle Toy Özellikleri

Poodle Toy Bakımı

Haftada 3 veya 4 kere tüylerinin fırçalanması hem daha sağlıklı tüylere sahip olmalarını sağlayacak hem de dökülüp üzerinde kalan tüylerin temizlenmesini sağlayacaktır. Poodle toy cinsi köpeklerin tüylerini kırparak bakımını daha kolay hale de getirebilirsiniz. Ayda 2 kere banyo yapmaları idealdir. Ağız bakımları haftada bir kere mutlaka yapılmalıdır. Aynı zamanda düzenli olarak vücutları da incelenmeli böylece yara gibi durumlar fark edilebilir.

Poodle Toy Bakımı
Poodle Toy Bakımı

Poodle Toy Sağlığı

Veterinerin onayladığı yüksek kaliteli mamalar tüketirler. Tüketeceği mama miktarı yaşına ve aktivite seviyesine göre değişmektedir. Ödül mamaları ya da arada verilen ev yemekleri poodle toylar için oldukça zararlıdır. Mümkün olduğunca mama dışında beslenmemelidir. Aynı zamanda aşırı kilo almaması için de dikkat edilmelidir. Bu yüzden öğünleri ve miktarları tek kişi tarafından takip edilmesi en uygunudur.

Poodle Toy Sağlığı
Poodle Toy Sağlığı

Hangi Köpeklerle Anlaşırlar?

Hemen hemen her cins köpekle anlaşırlar. Önce biraz tedbirli davransalar da karşıdan bir saldırı sezmedikleri sürece kendileri de ılımlıdır.

Hangi Köpeklerle Anlaşırlar?
Hangi Köpeklerle Anlaşırlar?

Hangi Köpeklerle Anlaşamaz?

Genel olarak anlaşamadığı cins yoktur. Özellikle karşı atak ya da saldırı olmadığı sürece saldırmazlar. Ancak herhangi bir tehlike durumunda da kendisinden oldukça büyük köpek cinslerine bile kafa tutacak cesaretleri ve özgüvenleri vardır. Bir karşı tehdit algılamadıkları sürece yine de tedbirli davranırlar.

poodle toy sahiplenmek istiyorsanız patibul.com u ziyaret edebilirsiniz .

Hangi Köpeklerle Anlaşamaz?
Hangi Köpeklerle Anlaşamaz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.