Evcil Marketim
KöpekKöpek BakımıKöpek Cinsleri

Cockapoo Özellikleri ve Bakımı

Cockapoo

Cockapoo, dünya üzerinde en çok üne ve en çok sayıya ulaşan köpek türlerinden biridir. Kişilerin tercih etme sebebi son derece insan özelliği ve ruhsal yapısıdır. Bu sayede sahipleri ve diğer kişiler ile yakın ilişkisi oldukça kuvvetlidir. Bir ortamda kendini hemen sevdirebilme özelliği ile dikkat çeker. Bundan dolayı hızlıca tanınmış olurlar.

Cockapoo  yavru satın almak için sayfamızın sağ altındaki iletişim kısmından arayarak yada WhatsApp mesaj kısmından iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz .

Mükemmel bir aile üyeliği yapar. Kendisini evcil hayvandan çok bir birey olarak görür. Bu durum onun ne kadar aile yapısına uygun köpek cinsi olduğunu gösterir.

Bu cins köpeğin sesi bir çok kişiye  göre güzeldir. Özellikle ABD gibi ülkelerde yapılan güzellik yarışmalarına çokça katılırlar. Ayrıca koku alma duyuları çok gelişmiştir. Bu sayede avcı kimlikleri bulunur.

Çok güzel eğitim verilir. Komutlara harfiyen uyar ve yeteri ölçüde tepki gösterir. Eğitim sırasında yeterli süre tanındığında son derece güzel işler başarabilir.

Cockapoo Köpek Özellikleri

Cockapoo Köpek Özellikleri

Bu cins köpeğin ilk göze çarpan özelliği çok fazla meraklı olmasıdır. Yeni gördüğü, dikkatini çeken her şeye dokunmak isterler. Evde bir kaç eşyanın zarar görmesi, nesnelere olan merakındandır.

Cockapoo cinsi köpekler genel olarak 12-15 sene yaşarlar. Tabi bu uzunluk kaliteli yaşamına bağlı olarak değişiklik gösterir. Dost canlısı bu köpeğin temel ihtiyaçları ne kadar iyi karşılanırsa o kadar güzel ve sağlıklı yaşarlar.

Cockapoo boy olarak genel standartlara uygun 25-35 cm , kilo olarak ise en fazla 10 kiloya ulaşabilirler. Bu köpeklerin beslenme konusunda dikkatli olunmasında yarar vardır. Aksi halde kiloya bağlı sağlık sorunları doğabilir. Ve bu hem veterinerlerin hem de sahiplerin istemeyeceği bir durumdur.

Tüy yapısı sık, kalın, kıvırcık ve kabarıktır. En çok bilinen kürk renkleri ise kırmızı, beyaz, krem, siyah, kahve tonlarıdır.

Cockapoo Sahiplenme

Cockapoo Sahiplenme

Bu cins köpeği sahiplenirken yapılması gereken ilk adım onun fiziksel ve karakteristik özelliklerini öğrenmek olmalıdır. Daha sonra duygusal yönleriyle bakımı hakkında öğrenilmesi gereken her şeyi bilmekte yarar var. Bu kadar bilgi temin edildiğinde uygun düzeyde ve sağlıklı eğitim süreci başlar.

Cockapoo asla sahiplerinden ayrılmak istemez. Ciddi anlamda evde bir köpek değil bebek besliyormuş hissi verir. Bu yüzden bu ayrılamama konusunu çözümlemeye çalışmak yerinde karar olacaktır.

Ayrı kalma eğitiminde ne kadar tepki gösterirse göstersin sessiz kalmalı, belirlenen süre dahilinde uzak durulmalıdır. Bu seviyeye ulaşılmazsa, yani sürekli devam eden tepkilerine tepki gösterilirse, süreç en baştan  başlayacaktır.

Tüm eğitimlerinin sonunda mutlaka sevdiği bir şey ile ödüllendirilmelidir. Bu bir sonraki adıma teşvik için yeterli olacaktır. Eğitim konusunda alan koruma ve ceza metotlarının denenmesinde yarar vardır.

Cockapoo  satılık ilanlarında oldukça fazla görünür. Bu durumun onun ne kadar sevildiğini ve ilgi gördüğünü gösterir.

Cockapoo Evde Beslenir mi?

Bu köpeğin hem boyutu hem yapısı hem karakteristik özellikleri ile ev yaşamına oldukça uygundur. Aynı zamanda apartman hayatına uygunluğu ile komşulara sorun çıkarmaz. Çok fazla gür havlamadıkları için sorun teşkil etmez.

Ayrıca çocuklarla çok iyi geçinirler. Onlarla çok güzel vakit geçirdiklerinden, kimileri adını geçirirken çocuk bakıcısı olarak bahseder.  Bu cins köpeklerin dost canlısı huyları ve sadık tavırları sahiplerini mutlu eder. Biraz şımarık davranabilirler. Bu durumun tamamen çocuksu ruhlarından kaynaklandığı tahmin edilir.

Cockapoo Evde Beslenir mi?

Evde beslerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside, günlük mama ve su kaplarının temizliği ve dolum kontrolüdür. Sağlık açısından bu mama kaplarının temiz olması son derece önemlidir. Enfeksiyon ve ciddi hastalıklara sebep olan bakterilere davetiye verilmemesi gerekir.

Genelleme yapılacak olunursa,  bu cins köpekler her yönleriyle insan hayatına rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Ayrıca duygusal yönleri ile sahiplerinin hayatlarına renk katarlar.

Cockapoo Tüy Döker mi ?

Bu sorunun cevabını veteriner hekimler rahatlıkla  hayır olarak cevaplarlar. Çünkü bu cins köpeklerin  tüyleri hipoalerjenik yapılıdır. Bu da demek oluyor ki hem yeni doğum yapmış hemde alerjik reaksiyona yatkın kişiler için  her hangi bir sorun teşkil etmez.  Bu yönleri ile çok kişinin gözüne girmiştirler.

Tüy  konusunda sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir kaç husus vardır. En çok önemli olanı ise tüylerinin yeterli ölçüde taranması, kabarık yapılı olduğundan araya kaçan küçük cisimlerin temizlenmesidir. Ayrıca yeterli olarak aydan aya uygun şampuan ile yıkanması gerekir. Aşırı yıkama yapılmamalıdır. Çünkü ciltleri hassas yapılı olduğundan kuruma yapmaktadır.

Tüylerinden sonra gelen ilk bakım rutini ise, kulak temizliğidir. Bu bakım için tek başına hareket edilmemesi, önce veteriner hekime danışılmasında yarar var.

Cockapoo Fiyatları

 

Cockapoo Fiyatları

Cockapoo Fiyat konusunda her köpek kendi fiyatını belirler. Yani demek istenilen bakımlı oluşu veya ne kadar sıkı eğitim aldığı ile ilgili fiyat değişikliği olur. Bu cins köpek için genelleme bir fiyat biçilecek olursak 5.000 TL civarlarında değişiklik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: Goldendoodle Özellikleri ve Bakımı – Goldendoodle Fiyatları (patigen.com)

Yavru Cockapoo cinsi fiyatı ise 15.000 TL 30.000 TL  arasında yüksek değerlere sahiplendirilir.  Bunun sebebi ise yavru zamanlarında daha güzel eğitim verilmesidir.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.