Evcil Marketim
Köpek

Köpek İsimleri

Köpek İsimleri

Köpek İsimleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Eğer bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız ve henüz sevimli minik dostunuz için bir isim bulamadıysanız önerilerimize göz atabilirsiniz. Köpek isimleri genellikle yeni bir köpek sahibi olmayı düşünen kişilerin en çok zorlandığı konulardandır.

Erkek köpek isimleri – YouTube

Sevimli minik dostunuzun yaşamı boyunca taşıyacağı ismi seçerken pek çok şeye dikkat edebilirsiniz. Genellikle köpekler için kolay söylenen ve anlaşılabilen isimler tercih edilmektedir. Köpekler de kısa ve kolay anlayabilecekleri isimleri daha çabuk benimserler.

Ayrıca köpeğinize koyacağınız ismin ritmik olmasına da dikkat etmelisiniz. Patili dostunuzun ömür boyu taşıyacağı isim konusunda zorlanıyor ve farklı isimleri araştırıyorsanız sizler için birbirinden popüler köpek isimleri önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Erkek Köpek İsimleri

Erkek Köpek İsimleri

Maço
Kaptan
Pati
Fox
Zeytin
Patron
Paskal
Tom

Dişi köpek isimleri – Kız köpek isimleri

Dişi köpek isimleri kız köpek isimleri

Sindy
Lora
Pati
Yumak
Narin
Susam
Lili
Sakız

Popüler Köpek İsimleri

Dünya üzerinde 400’den fazla köpek ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Her hayvan sever kendine yakın hissettiği ve birlikte vakit geçirmekten keyif aldığı bir köpeği olsun ister. Eğer beğendiğiniz bir ırka sahip olan yavru bir köpek aldıysanız ilk olarak sevimli dostunuz için isim bulma telaşına girebilirsiniz.

Pek çok köpek sahibi köpekleri için her zaman ilginç ve köpeğini de yansıtan bir isim bulmak ister. Bazen köpeğinizin rengine, görünüşüne göre bir isim bulabilirsiniz. Bazen de onu gördüğünüz ilk an aklına gelen ismi koyabilirsiniz.

Köpek isimleri genellikle yabancı isimlerden tercih edilmektedir. Ancak oldukça popüler Türkçe köpek isimleri bulunmaktadır. Sizler de sevimli dostunuza havalı ve popüler bir isim vermek istiyorsanız ona yakışan ve onu yansıtacak bir isim seçmelisiniz.

En Popüler Türkçe Köpek İsimleri

Köpeğinize isim seçerken onun rengi ve dış görünüşü ilk olarak size fikir verecek detaylardandır. Ancak köpeğinize isim verirken cinsiyetini de düşünmeniz gerekmektedir.

Genellikle erkek köpekler için en çok Paşa, Zeytin, Kral, Duman, Oğluş, Gofret ve Cesur gibi isimler verilmektedir. Yine erkek köpekler için Şans, Asil, Yastık, Nefes, Toprak, Gölge ve Bakır gibi isimler de en çok tercih edilen köpek isimleri arasında yer almaktadır.

En Popüler Türkçe Köpek İsimleri

Eğer köpeğiniz dişi ise Beyaz, Pamuk, Can, Süslü, Fındık, Kırpık, Köpük ve Lokum gibi isimleri tercih edebilirsiniz.

Köpek İçin İsim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpeğinize isim seçerken çok dikkatli karar vermelisiniz. Tıpkı çocuğunuza isim verir gibi sonradan pişman olmayacağınız bir isim seçmeniz gerekmektedir. Köpeğinize isim seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu sayede sevimli patili dostunuz için en uygun ismi rahatlıkla seçebilirsiniz.

  • Yavru döneminde iken bir köpek sahiplenmiş iseniz isim koymadan önce köpeğinizle birazcık zaman geçirmelisiniz. Köpeğinizi tanımanız ve onun karakteri hakkında bilgili olmanız size isim seçme konusunda yol gösterecektir.
  • Köpeğinize isim koymadan önce onu yakından gözlemlemelisiniz. Örneğin; köpeğiniz çok yaramaz veya yerinde duramayan bir köpek olabilir. Ya da karakter olarak çok baskın ve agresif bir köpek de olabilir. Bunun için onun mizacına ve karakterine uygun bir isim seçmeniz daha uygun olacaktır.
  • Köpeğinizin karakteri kadar fiziksel özellikleri de isim seçme konusunda sizlere yol gösterecektir. Özellikle küçük ve büyük ırk köpekler için fiziksel özelliklerini de yansıtan ayırt edici isimler bulunmaktadır.
  • Köpeğinizin tüylerinin yapısı, rengi ve yoğunluğu da isim seçme konusunda sizlere en çok yardımcı olacak olan etkenlerden biridir. Bembeyaz ve uzun tüylere sahip olan bir köpeğiniz varsa Pamuk veya Bulut gibi isimler daha çok yakışacaktır. Ancak simsiyah bir tüye sahip olan köpek sahibi iseniz Gece veya Duman gibi isimler daha şık duracaktır.
  • Köpeğinizin göz rengi ve cinsiyeti gibi detaylara da isim seçerken dikkat edebilirsiniz. Erkek ve dişi köpekler için koyacağınız isimler farklıdır. Erkek köpekler için genellikle Cesur veya Asil gibi isimler tercih edilirken, dişiler için Şeker veya Bal gibi isimler de tercih edilebilmektedir.
  • Köpeğinizin ismini sevmesi ve benimsemesi de yine en önemli konulardan biridir. Özellikle kısa ve kolaylıkla anlayabileceği bir isim vermelisiniz.
  • İsmini benimsemesi için yavru döneminden itibaren ona aynı isimle seslenmeniz ismini kolaylıkla öğrenmesini sağlayacaktır.
  • Telaffuzu kolay isimleri köpekler daha çabuk bir şekilde benimserler. Ayrıca köpeğiniz için seçmiş olduğunuz ismi birkaç gün sürekli olarak onu çağırırken kullanmalısınız. Ancak köpeğiniz ismini benimsemedi ise zaten bir tepki vermeyecektir. O zaman farklı bir isim daha deneyebilirsiniz.

Yabancı Köpek İsimleri

Yabancı Köpek İsimleri

Erkek ve dişi köpekler için köpek sahipleri Türkçe isimlerin yanı sıra yabancı isimleri de sıklıkla tercih etmektedir. Dişi köpekler için en çok tercih edilen en popüler yabancı isimler ise şu şekildedir:

Venüs, Arya, Leydi, Zuzu, Miya, Pastel, Mono, Lila isimleri dişi köpekler için sıklıkla tercih edilmektedir. Erkek köpekler için en çok kullanılan yabancı köpek isimleri ise;

İlginizi Çekebilir: Bullmastiff Özellikleri ve Bakımı – Bullmastiff Fiyatları- (patigen.com)

Dino, Paskal, Mösyö, Kont, Melo, Negro, Tintin ‘dir. Max, Oscar, Rex, Ares, Alex, Dobby, Boby, Nero, Kuki, Chuck, Hero ve Çiko da en çok tercih edilen ve popüler köpek isimlerindendir. Sevimli dostunuzun da seveceği bu popüler isimler arasından sizler de seçiminizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.