Evcil Marketim
Köpek CinsleriKöpekKöpek Bakımı

American Cocker

İnsanların bilinçlenmesi ile evcil hayvanların da evlerde yer edinmesi arttı. Bundan 20 yıl önce evinde kedi ya da köpek besleyen insan sayısı oldukça azdı. Ancak şu an neredeyse her üç evden birinde evcil hayvan var. En çok tercih edilen evcil hayvanlardan olan köpekler, evde beslemek için uygun cinsler seçildiğinde iyi bir ev arkadaşı ve dost olur. Özellikle çok büyümeyen ve çok havlamayan, sıcakkanlı cinsler evlerde daha çok tercih edilmektedir.

Süs köpekleri evlerde en çok tercih edilen türlerden biridir. Hem aşırı büyümemeleri hem de karakter yapıları gereği ev yaşamını seven ve sahipleri ile güçlü bağlar kurabilen köpeklerdir. American cocker da bu cinslerden biridir. Evde bakmak için en çok tercih edilen cinslerdendir. Sakin ve uysal yapılı, sahibiyle güçlü ilişkiler kuran, gezmeyi ve oyun oynamayı da çok seven bu cinsin renkleri tarçın rengi ya da şampanya rengidir.

American Cocker Özellikleri

Ortalama 12-14 yıl yaşayan American Cocker cinsleri ortalama 15 kg ağırlığında olurlar. En önemli özellikleri eğitilmelerinin çok kolay olmasıdır. Yüksek zekalı bir cins olan Cockerların, planlama yönleri de çok gelişmiştir.

Planlama yönleri sayesinde iyi bir av köpeği de olurlar. Yabancı insanlara ve çocuklara karşı da saldırgan değillerdir. Aile ortamında bulunmayı sever. İlgi göstermeyi de ilgi görmeyi de çok sever. Bazı cinsleri havlamayı seven ve inatçı yönleri olsa da genel olarak kolay bir cinstir. Özellikle aile ortamına ve çocuklara bayılırlar.

Çok sevimli olan Cocker cinslerinin tüyleri de oldukça görkemli ve havalı görünmektedir. Başında kısa olan tüyler, gövdesinde ve bacaklarında uzundur. Uzun kulakları ve sevimli bakışları ile kendine hayran bırakır. Bazılarının düz bazılarının dalgalı tüyleri vardır.

American Cocker
American Cocker özellikleri

American Cocker Bakımı

American Cocker cinsleri için ideal olan beslenme protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve yağın dengeli olmasıdır. Yemek yemeyi çok severler, ne kadar verirseniz o kadar yerler. Bu yüzden mümkün olduğunca aynı saatlerde ve belirli miktarlarda yemeği verilmelidir. Yaşı büyüdükçe dozu arttırılabilir. Aksi takdirde aşırı kilo alr ve sağlık problemleri yaşarlar.

American Cocker Bakımı
American Cocker Bakımı

American Cocker Eğitimi

Uysal ve sakin bir cins olan American Cocker cinslerini eğitmek de oldukça kolaydır. Yapıları ve zekaları gereği eğitimlere ayak uydurabilirler. Ancak eğitim sırasında çelişen durumlar olmamalıdır çünkü bu durumlarda kafaları karışır. Bu yüzden de eğitimleri profesyonel kişiler tarafından verilmelidir.

American Cocker Eğitimi
American Cocker Eğitimi

American Cocker Sağlığı

Biraz vurdum duymaz olan American Cocker cinsleri, neşeli ve hareketli bir yapıya sahiptir. Enerjilerini atabilmeleri ve ev ortamında daha sakin olabilmeleri için yürüyüşlere düzenli olarak götürülmelidir. Beslenmesine dikkat edilmelidir, aksi takdirde aşırı kilo almaya meyillidirler. Düzenli olarak ağız, diş, kulak ve göz kontrolleri yapılmalı, tırnakları kesilmelidir. Vücudu da zaman incelenmeli yaralanmalar varsa müdahale edilmelidir.

American Cocker Sağlığı
American Cocker Sağlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.