Evcil Marketim
Köpek

Köpek Eğitmeni Kursu

Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitmeni Kursu sayesinde sizler de birer köpek eğitmeni olabilirsiniz. Günümüzde artık pek çok kişi evlerinde köpek beslemektedir. Ancak köpekler pek çok farklı ırka ve karaktere de sahip olabilir.

Köpek Eğitmeni Nasıl Olunur? Eğitmen Olmak İçin Köpek Eğitimi Sertifikası | Kursu ve Maaşları! – YouTube

Her köpek ırkı kolay bir şekilde ve profesyonel olarak eğitilemeyebilir. Bunun için de evcil hayvan sahipleri genellikle profesyonel olarak köpek eğitmenleri ile birlikte çalışmak isterler.

Ülkemizde pek çok ilde düzenlenen köpek eğitmeni kursu sayesinde yeterli bir eğitim sürecinden geçerek eğitmen sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Kazancı

Köpek Eğitmeni Kazancı

Köpek eğitmenliği son dönemin en popüler mesleklerinden biridir. Eğer köpekleri seviyorsanız severek yapacağınız ve kazancı da çok iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Kursunu başarıyla tamamlayarak; bilinçli ve kendinizi geliştirerek yapacağınız köpek eğitmenliğinden çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Dilerseniz boş vakitlerinizde köpek eğitmenliği yapabilir dilerseniz de bunu bir meslek haline getirerek tam zamanlı olarak eğitmen şeklinde çalışabilirsiniz.

Köpek eğitmeni kazancı için net bir ücretten bahsetmek doğru olmayacaktır. Bu sektörde özellikle eğitmenin tecrübesi ve daha önce eğitmiş oldukları köpek ırkları çok büyük bir etkendir.

Bunun için de köpek eğitmenlerinin bilgisi ve tecrübesi ile kazancının da eşdeğerde olduğunu söylemek mümkündür.

Köpek Eğitmeni Kursu sayesinde sürekli olarak kendinizi köpek ırkları üzerinde geliştirerek ve ek olarak eğitim alarak sizler de köpek eğitmeni olarak kazancınızı daha da yükseltebilirsiniz.

Köpek eğitmeni olarak dilerseniz köpek eğitim merkezi de açabilirsiniz. Bu sayede bireysel olarak açacağınız bir eğitim merkezinden daha yüksek tutarlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

Profesyonel bir ekip ile birlikte kuracağınız köpek eğitim merkezi sayesinde belirli maaştan ziyade işletme olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Eğitimi

Köpek Eğitmeni Eğitimi

Köpek eğitimi kursları eğitim çerçevesinde aşamalı olarak programlarını uygulamaktadır. Ancak genel olarak köpek eğitimi kursu içerisinde verilen bazı eğitimleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Köpek ırklarının tarihçesi
 • Köpeklerin psikolojisi
 • Köpeklerde öğrenme
 • Köpeklerin geliştirilmesi ve oyun içgüdüsü
 • Köpeklerin sürü davranışları
 • Öncülük pekiştirilmesi
 • Yavru köpeklerin eğitimi
 • İtaat, tuvalet ve temel itaat eğitimi
 • İleri itaat eğitimi
 • Köpeklerin problem çözme tekniklerinin geliştirilmesi
 • Köpek sahipleri ile birlikte doğrudan uyarlama
 • Teorik ve pratik eğitim uygulamaları gibi temel eğitimler Köpek Eğitmeni Kursunda verilir.

Başarılı bir köpek eğitmeni olabilmek için gerekli teorik bilgiler dışında sizin de bu alanda kendinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir.

Eğer meslek olarak köpek eğitmenliğini tercih etmek istiyorsanız odak noktanız olarak bunu baz almalı ve bu alanda kendinizi geliştirmelisiniz.

Tüm köpek ırkları ile ilgili bilgi sahibi olmak için çalışmalarınıza ara vermeden devam etmeniz sizleri köpek eğitmenliği alanında bir adım öne taşıyacaktır.

Köpek Eğitmeni Nasıl Olunur?

Köpek eğitmeni olmak için gerekli olan sertifika veya belgelere sahip olmanız ve eğitim sürecinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız yeterli olacaktır.

Ancak bunların dışında sizin de karakter olarak hayvanları sevmeniz, sabırlı olmanız ve çabuk sinirlenmeyen bir yapıya sahip olmanız beklenmektedir.

Bilindiği üzere köpek eğitmenleri sadece tek bir ırk için değil genel tüm köpek ırkları üzerinden eğitim almaktadırlar. Bunun için köpek eğitmenliğini meslek olarak yapacaksanız her köpek ırkı için kendinizi geliştirmelisiniz.

Köpek Eğitmenliği Branşları

Köpek eğitmeni olurken farklı branşları seçerek kendinizi seçmiş olduğunuz alan üzerinde geliştirebilirsiniz.

Özellikle arama kurtarma, mayın arama, narkotik, ceset arama veya K-9 köpekleri en çok tercih edilen kurslar içerisinde verilmektedir. Sizler de iş köpekleri için köpek eğitmeni olmak istiyorsanız bu branş içerisinde yer alan en az 3 adet konu ile ilgili uzmanlaşmış olmanız gerekmektedir.

Bu sayede de jandarma, polis veya sivil savunma gibi alanlarda da çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ülkemizde hızlı bir şekilde popüler olan köpek eğitmenliği için sadece özel olarak açılmış kurslara gitmeniz gerekmektedir.

Köpek Eğitmenliği Branşları

Bunlar dışında iş köpekleri, devriye, adli hizmet, iz takibi ve bomba branşları için de özel olarak köpeklerin yetiştirilmesi gerekmektedir. İlgili olan kurumlarda eğitimci olarak çalışabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Sertifikası

Köpek eğitmenliği sadece online kurslar ile öğrenilecek bir meslek değildir. Tamamen köpekler ile birebir alıştırmaların yapıldığı bir meslek olmasının yanı sıra basit bir iş olmadığının da altını çizmek gerekir. Bunun için sadece köpek eğitmenliği için online olarak kurs verdiklerini söyleyen kişilere itibar etmemenizi belirtmek isteriz.

Uzaktan köpek eğitmeni kursu ile istediğiniz pratikliği ve tecrübeyi kesinlikle elde edemezsiniz. Eğitimlerde gerekli olarak teorik bilgilerin verilmesinin yanı sıra farklı ırktan köpekler ile de bazı çalışmalar yapılmaktadır.

Ülkemizin en kaliteli köpek eğitim merkezlerinden veya Köpek Eğitmeni Kursu bireysel olarak eğitim veren köpek eğitmenlerinden en az 1 yıl kadar eğitim almanız tavsiye edilmektedir. Eğitim sırasında köpekler ile bir arada olmanın sizlere pek çok avantajı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Pet Kuaför Eğitimi -Pet Kuaför Kursu-Pet Kuaför Eğitim Fiyat (patigen.com)

Köpek eğitmeni kursunu bitirdikten sonra direkt olarak para kazanmaya başlamayabilirsiniz. Her köpek ırkı ve her köpek farklı karakteristik özelliklere sahip olduğu için her karşılaştığınız köpekte farklı bir tecrübe edineceğinizi bilmelisiniz. Bunun için sürekli olarak kendinizi geliştirmeli ve farklı köpek ırkları ile ilgili sürekli olarak bilgi sahibi olmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.