Evcil Marketim
KöpekKöpek BakımıKöpek Cinsleri

Köpek Aşı Fiyatları

Köpek Aşı Fiyatları

Köpek Aşı Fiyatları ve bununla ilgili merak edilen birçok farklı konuya açıklık getirmek gerekirse; tüm cins köpekler sahiplenildikten sonra, veteriner hekime götürülüp genel sağlık durumu kontrol edilir.

KÖPEK AŞI TAKVİMİ VE KÖPEK AŞI FİYATLARI 2022 – YouTube

Kalıtsal bir rahatsızlığın olması dahilinde gerekli müdahaleler ile tedavi edilir ve sahiplerine olası ihtimaller anlatılır. Genel olarak safkan cinsi köpekler daha sağlıklı olur. Aşıları tamamlandıktan sonra sağlığını tehlikeye atacak bir durum kalmaz.

Aşılama yapılırken, belli dönemlerde veteriner hekimlere gidilmesi gerekir. Bazı aşıların dozları birden çok olduğu için bu gereklidir. Evcil hayvan olarak temin edilen cins köpeğin sağlık sorunlarını, kontrol altına almak için aşı şarttır. Aşılar düzenli olarak yapılmadığı zaman mevcut hastalığa yakalanıp hayatlarının ciddi boyutlarda tehlikeye girdiği görülmüştür.  Bazı hastalıkların süregelmesi sonucu ölüm kaçınılmaz sondur.

Tüm Köpekler Köpek Aşı Fiyatları

Tüm köpekler geçerli aşılar gereken aşılar ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Distanper Aşısı fiyatı ortalama 90 TL olarak belirlenmiştir.
 • Kuduz ve Karma Aşı fiyatı ortalama 170 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bordetella Aşısı fiyatı 90 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Coronavirüs Aşısı da aynı fiyattan yapılmaktadır.
 • DHPP Aşısı fiyatı ortalama olarak 100 TL olarak belirlenmiştir.
 • Grip, Leptospirosis ve Lyme Hastalığı Aşıları için her klinik özel olarak fiyat değerlendirmesi yapmaktadır.
 • İç Parazit ve Hepatit Aşıları fiyatı da köpeğin boyutuna göre 100 TL ile 110 TL arasındadır.

Yukarıda adı geçen aşılar tedavi amaçlı olmasada önleyici ve koruyucu olmaları köpeğin sağlığını düzenler. Kimileri isteğe bağlı iken kimi doz aşılar zorunludur.

Her cins köpeğin hayatında mutlaka yaptırılması gereken aşılar aşağıda belirtilmiştir.

 • Doğumdan itibaren 6 ila 8 haftalar arasında Distanper, Parvovirus Aşısı yaptırılır. Aynı zamanda bu haftalarda İç Dış Parazit uygulamaları da yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 8 ila 9 haftalar arasında Karma Aşı, Hepatit Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 10 ila 12 haftalar arasında DHPP Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 16 ila 18 haftalar arasında DHPP, Kuduz Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 12 ila 16 ay arasında DHPP Aşısı, Kuduz Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 1 ila 2 yıl arasında DHPP Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 1 ila 3 yıl arasında Kuduz ( yasaların gerektiği gibi ) Aşısı yaptırılır. Ve her 3 yılda bir devam eder.

Sağlıklı cins köpeğin yukarıda belirtilen  aşıları tamamlanması halinde vücut direnci hastalıklara karşı bağışıklık kazanmış olur.

Kimi kişiler tarafından yeterli gelmediği ve isteğe bağlı olarak yaptırdığı aşılar vardır.

 • Doğumdan itibaren 6 ila 8 hafta arasında Bordetella Aşısı yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 10 ila 12 hafta arasında Grip, Leptospirosis, Bordetella, Lyme Hastalığı Aşıları yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 16 ila 18 hafta arasında İnfluenza, Lyme Hastalığı Aşıları yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 12 ila 16 ay arasında Coronavirüs, Leptospirosis, Bordetella Aşıları yaptırılır.
 • Doğumdan itibaren 1 ila 2 yıl arasında Coronavirüs, Bordetella, Lyme Hastalığı Aşıları yaptırılır.

Yavru Köpeğe Hangi Aşılar Yapılır?

Yavru Köpeğe Hangi Aşılar Yapılır?

Küçük köpekler ilk doğdukları zaman genel olarak emdikleri süt, onları dış dünyadaki tehlikeli hastalıklardan korur. Zaman ilerledikçe ilk ayını tamamladıktan sonra, Karma Aşı ile başlayıp veteriner hekimin uygun gördüğü zamanlarda iç dış parazit uygulamaları başlanılabilir.

Karma aşı yavru köpeklerde sık rastlanan kanlı ishal ve ölümcül olan Gençlik Hastalığından koruyacaktır.  İlk ayını tamamlamış  yavru köpeklerin bu aşıyı yaptırmaları gerekir. Aksi halde her geçen zaman onlar için tehlikelidir.

Köpeklere Aşı Yaptırmak Zorunlu Mu?

Köpeklere Aşı Yaptırmak Zorunlu Mu?

Bütün veteriner hekimlerin ortak bir dil ile ifade ettiği kelime evettir. Mutlaka köpeklere aşı yaptırılması gerekir, özellikle yaşını tamamlamış köpeklere  her 3 sene tekrar eden uyuz aşılarını yaptırmak gerekir. Bu yasal bir zorunluluktur.

Tüm köpekler aşıları tamamlandığında daha güvenli ve sağlıklı olurlar. Ayrıca toplum sağlığı açısından gerekli bir önlemdir. Olası bir aşı yaptırmama durumu ile karşılaşan köpekler, çok çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşacaktır.

Köpek Aşı Fiyatları

Bu konu Veteriner hekimlerce farklı konulara ayrılmıştır. Kimi veteriner hekim her sene aşılanmaya gerek olmadığını söylerken, kimi veteriner hekim ise her sene aşılanmaya gerek olduğunu savunur. Söz konusu bir canlı olduğu için işi şansa bırakmak mantıklı değildir. Bu konu için mutlaka işinin ehli bir Veteriner hekimle görüşmek gerekir.

Köpeğin durumunu bilmeden şu işlem daha doğrudur denilmez. Çünkü her köpeğin yaşamı ve hastalık durumu ayrıdır. Ayrıca alerjik geçmiş de aşılamayı etkileyen faktörlerden biridir.

Yetişkin Köpek Aşı Takvimi

Yetişkin Köpek Aşı Takvimi

Yaşını  tamamlamış ve aşı zamanı gelmiş her köpeğin aşılaması gerekir. Kuduz Aşısı tekrarlanması gereken aşılardan biridir. Her üç senede bir tekrarlanır.  Karma Aşı bir çok hastalığı önlediği için her sene yapılmasında yarar vardır.

Aynı zamanda Bordetella Aşısının etkisi bir sene olduğu için tekrardan uygulanmasında yarar vardır.  Her tekrarlanan aşı ile vücut biraz daha güçlü bağışıklık kazanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Japon Spitz Özellikleri ve Bakımı – Japon Spitz Fiyatları (patigen.com)

Köpek Aşı Fiyatlarına gerek kalmadan da bir başka yönden yetkililer dışarıdaki sahipsiz köpeklere ücretsiz aşılama yaparlar. İhbar üzerine çalışırlar. Bu sayede toplum sağlığı korunmuş olur. Yetkililer aşılama yaptığı köpekleri mutlaka kayıt altına alırlar. Olası bir problemde elde tutulan kayıtlar işe yarar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.