Evcil Marketim
Akvaryum

Duvara Monte Akvaryumlar İçin Bilmeniz Gerekenler

Hiç şüphesiz duvara monte televizyonları duymuşsunuzdur, ancak duvara monte edilmiş bir akvaryum? Deneyimli bir akvaryum hobisi olsanız bile, akvaryumların bir stand üzerindeki bir akvaryumdan daha fazlasını alabileceğini fark etmeyebilirsiniz. Doğrudan duvara monte edilebilirler. Bu tür akvaryum aynı zamanda “portre akvaryumu” veya kısaca “duvar akvaryumu” olarak da bilinir ve son zamanlarda akvaryum ticaretinde trend olan bir öğe haline gelmiştir. Bu akvaryumlar, akvaryum ağırlığını desteklemeye yarayan duvar saplamalarına doğrudan monte edilerek çalışır.

Akvaryum Boyut Seçenekleri

Duvara monte akvaryumlar boyut olarak değişiklik gösterir, ancak tipik olarak yalnızca 4 ila 6 inç derinliğinde olup, yüksekliği 16 ila 18 inç arasındadır ve uzunluğu yaklaşık 18 inçtir. Ancak daha büyük modeller bulmak mümkündür. Bazıları 6 veya 7 fit uzunluğa ulaşabilir. Duvara monte bir akvaryum herkes için doğru seçim değildir, ancak kesinlikle bir açıklama parçasıdır.

Dışarı çıkıp bu tasarımcı akvaryumlarından birini satın almadan önce dikkatlice düşünmeniz iyi olur. Güzel görünse de, geleneksel bir akvaryum yerine duvara monte bir akvaryum oluşturmak ve muhafaza etmekle ilgili benzersiz zorluklar vardır. Bu makalede, ilgili avantajları ve dezavantajları dahil olmak üzere bu tür bir tank hakkında temel bilgileri öğreneceksiniz. Bu tür akvaryum hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrendikten sonra, sizin için doğru seçim olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Duvara Monte Akvaryumlar İçin Bilmeniz Gerekenler
Duvara Monte Akvaryumlar İçin Bilmeniz Gerekenler

Duvara Monte Balık Akvaryumlarının Avantajları

Duvara monte edilmiş bir akvaryumun, evinizde veya ofisinizde bir ifade parçası olması garanti edilir.

Duvara monte balık akvaryumuna sahip olmanın avantajları şunları içerir:

 1. Duvara monteli bir akvaryum, bir akvaryum için gerçekten çok fazla zemine sahip olmadığınız zamanlar için mükemmeldir.
 2. Alışılmadık bir tasarım özelliği için, duvara monte edilmiş bir akvaryumu iki oda arasındaki bir duvara monte edebilirsiniz.
 3. Duvara monte balık akvaryumları, göz hizasına monte edildikleri için balıklarınızı görmenizi ve keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır.
 4. Duvara monte balık akvaryumlarının kompakt tasarımı genellikle tanka uyan filtre ve ışık içerir.
 5. Duvara monte balık akvaryumları, çok fazla yaya trafiğinizin olduğu yerler için harikadır ve normalde devrilebilecek bir akvaryuma sahip olma riskini almazlar.

Duvara Monte Akvaryum Kullanım Alanları

Duvara monte balık akvaryumları bankalar, doktor muayenehaneleri ve diğer lobiler için harikadır.

Görünüşte benzersiz olsalar da, duvara monteli bir tankla birlikte kesinlikle bazı zorluklar vardır. Duvara monte balık tankına sahip olmanın bazı dezavantajları şunlardır :

Duvara monte bir balık akvaryumu, “akvaryumun” azaltılmış yüzey alanı nedeniyle suyun hava değişimini sınırlar. Duvara monte bir akvaryum, tankı tutmak için dikmelerle (veya betonla) güçlü duvar desteği gerektirir. Küçük bir duvar akvaryumu dolu olduğunda 750 ila 1000 TL ağırlığında olabilir. Büyük duvarlı bir akvaryum, suyla dolu olduğunda 3000 tl ağırlığa yakın olabilir.

Duvara Monte Balık Akvaryumlarının Dezavantajı

Duvara monte balık akvaryumları, normal balık akvaryumlarından daha pahalıdır (aynı şekilde, bir dizüstü bilgisayarın normal bir bilgisayardan daha pahalı olması gibi). Duvara monteli bir akvaryum, balık seçiminizi sınırlayacaktır, çünkü yalnızca böyle “zayıf” bir akvaryumda mutlu olacak küçük balıkları elde edebilirsiniz. Balık boyutu, akvaryumun genişliğiyle sınırlıdır (genellikle 4 inç).

Duvara Monte Balık Akvaryumlarını Çevrimiçi Nerede Bulabilirim?

Duvara monte akvaryumlar hakkında bilinmesi gereken önemli bir nokta, geleneksel akvaryumlar kadar yaygın olmamalarıdır. Bu durumda, yerel evcil hayvan dükkanınıza girip duvara monte bir akvaryum kiti bulamayabilirsiniz. Çoğunlukla, çevrimiçi olarak özel bir akvaryumlar veya duvara monte bir akvaryum kiti satın almanız gerekecek. Duvara monte akvaryumlar için seçenekleri araştırmakla ilgileniyorsanız, bunları çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz bazı siteler şunlardır.

Talimatlar ve balık satın alma kılavuzları ile gönderecekleri çok çeşitli duvara monte akvaryumlara sahiptir. Tuhaf Akvaryumlar, gönderim için Fed Ex’i kullanır ve her türlü kusura karşı 1 yıllık garanti sunar. Akvaryumunuzu aldıktan sonraki bir hafta içinde onlarla iletişime geçtiğiniz sürece, kusursuz bir şekilde teslimatı garanti edeceklerdir. Deponuzdan % 100 memnun değilseniz, satın alma işleminizi S&H maliyetleri veya herhangi bir özel ücret eksi olarak iade edebilirsiniz.

İşte sunmaları gerekenler:

 1. Güzel masif ahşap çerçeve ve dolaplar Aquatic Gallery akvaryumları zarif bir şekilde hazırlanmış ve ince işlenmiştir.
 2. Olağanüstü görünümlerin altında, akvaryumların kalitesini ve bütünlüğünü sağlamak için güçlendirici yan çubuklara sahip temperli akvaryum sınıfı cam kullanılmıştır.

Aksesuarlar

Duvara monte akvaryumlarla ilgili bir başka zorluk da doğru aksesuarları seçmektir. Her akvaryumda olduğu gibi, akvaryumunuzu yüksek kaliteli bir filtreleme ve aydınlatma sistemiyle donatmanız gerekir. Balıklarınız yemek yerken, tankta birikecek ve parçalanacak olan atıkları salgılarlar.

 1. Atıkları parçalama işlemi, balıklarınızın hastalanmaması için akvaryumdan çıkarılması gereken amonyak gibi zararlı toksinler üretir.
 2. Rutin su değişiklikleri yapmak, akvaryumunuzdaki su kalitesini yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır, ancak hem katı hem de çözünmüş atıkları filtrelemek için bir filtreleme sistemi gereklidir.
 3. Akvaryumunuzun en iyi şekilde görünmesini sağlamak için aydınlatma da gereklidir. Akvaryumunuzda canlı bitkiler tutmayı planlıyorsanız da gereklidir.
  Duvara Monte Akvaryumlar İçin Bilmeniz Gerekenler
  Duvara Monte Akvaryumlar İçin Bilmeniz Gerekenler

Duvara Monte Balık Akvaryumuna Alternatif

Duvara monte edilmiş bir akvaryumun görünümünü gerçekten seviyorsanız, ancak duvara monteli akvaryumla pratik olandan daha fazla balık veya daha büyük balık tutmak istiyorsanız, duvara (duvara) yerleştirilmek üzere tasarlanmış bir akvaryum almayı düşünün. akvaryum).

Bir duvar içi akvaryumun avantajı, normalde daha derine inşa edilmiş olmaları, böylece daha fazla balığı tutabilmeniz ve daha büyük olmalarıdır, çünkü ağırlıklarından dolayı düşmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Maalesef, duvar içi bir akvaryumu yerleştirmek için muhtemelen evinizde biraz tadilat yapmanız gerekecek, ancak buna değebilir. Her akvaryumda olduğu gibi, bu seçeneği kullanmaya karar vermeden önce dikkatlice düşünün.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.