Evcil Marketim
Balık Bakımı

Koi Balığı Bakımı ve Özellikleri

Koi balığı

Var olan akıntıya ters yönde yüzdüğü bilinen Koni Balığı, çok zariftir.  Doğulular için oldukça özel bir yere sahip bu balık, azim, başarı ve hırsı simgeler.

Koi Balığı – YouTube

koi balığı hikayesi olarak bir efsane de hayvanlar aleminde hüküm sürmektedir. Geçmişten gelen bir efsaneye göre; Çin mitolojisinde Yangtze Nehri yani akıntısı en kuvvetli nehirde akıntıya ters yüzerek başlangıç noktasına kadar ulaşarak Koni balığının ejderhaya dönüştüğü söylenir.

Koi balıkları dış görünüm itibari ile de değişik bir görünüme sahip balık türüdür. Karmaşık canlı renklerden oluşurken boy anlamında da uzun balıklardır.

Gösterişli detayları ile akvaryumlarda estetik bir duruş sergilemekte olduğundan da bahsetmek isteriz. Fazlasıyla eğlenceli balık türlerinden olan koi balığı, hareketli bir balık türüdür. Bakım aşamalarında yerinde duramadığını ve yaşam alanlarınıza kolayca renk katabildiğine sizlerde sahiplenerek şahit olabilirsiniz.

Nehir ortamında akıntıya ters yüzen bu sıra dışı balıkları evlerinizde büyütmeyi düşünebilirsiniz.

Diğer balık türlerine nazaran birçok zorlu ortam koşulunda kolayca yaşama eğilimine sahiptir. Özellikle havuzlarda, göllerde ve akvaryumlarda rahatlıkla uzun bir yaşam sürebilir.

Koi balığı nasıl beslenir ne yer?

Koi balığı nasıl beslenir ne yer

Koi balıklarının beslenmesi oldukça farklıdır. Narin balık türü olmadığı gibi beslenmesi de narin bir dengeye bağlı değildir. Hemen hemen her türlü sebzeyi bile kolayca tüketebilir.

Başlıca tüketmekte olduğu sebzeler ise; karpuz, marul, portakal ve limon  olabilmektedir.  Bu besinlerin yanı sıra; etçil beslenme özelliği de yer alır. Koli balığı ne yer sorsu için kan kurdu, un kurdu, cırcır böceği, kurbağa larvası ve karides yiyebilir cevaplarını sunabiliriz.

Canlı yem tüketmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Doğru beslenme standartları yakalandığında uzun süre sağlıklı bir gelişim ve büyüme gerçekleştirir. Gerekli ortam koşulları sağlandığında beslenme anlamında pratik bir bakımı beraberinde getiren balık türüdür diyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra; sert bitkiler ile de yaşayabilir. Sert bitkileri yememesi için bu tür akvaryum özelliklerine sahiptir diyebiliriz.

Koi özelliği nedir?

Koi özelliği nedir

Koi balıklarının en önemli özelliği kendine has bir renk skalasına sahip oluşudur. Genellikle akvaryum balıkları olarak bilinse de aslında bu balıklar, sert su balıklarıdır.  Havuz alanalrında da sıklıkla koi balıklarına rastlamak mümkün olmaktadır.

Koi balığı ne kadar yaşar ?

Koi balığı ne kadar yaşar

Koi balıkları, olabildiğince dayanıklı balık türüdür. Tatlı su özelliklerinde ve sert su şartlarında problemsiz ömür sürer. Farklı sıcaklıktaki su özelliklerinde bile sağlıklı olarak yaşayabilir.

Koi balığı yaşam ömrü oldukça yüksektir. İyi bakılan koi balıkları 25 yıl ila 35 yıl arasında yaşayabilen balıklardır.

Koi balığı Fiyatı-Koi balıkları kaç para?

Koi balığı Fiyatı

Koi balığı Fiyatı fiyat grafiği her dönem artış gösterir. Bu balık türüne olan ilgi fiyatların sürekli artış göstermesine neden olmaktadır.

Koi balığı Fiyatı 2022 senesinde de özel rakamlardan oluşuyor. Fiyatların bazı koi balıkları için değişken oluşu balığın fiziksel durumu ile ilgilidir.

Koi balıklarının boy, en, renk, kuyruk yapısı ve benzer fiziksel etkenlere bağlı olarak fiyatları değiştirebilmektedir.

Koi Japon Balığı fiyatı yavru boylarda 20tl ila 25tl civarında iken daha erişkin koi balıklarında fiyat ise; 250 tl ila 500 tl şeklinde değişkenliğe sahiptir.

Koi balığı nerede satılır?

Koi balığı nerede satılır

Japon balığına da fazlasıyla benzetilmekte olan bu özel balık türü, herkesin favori balıklarından birini oluşturmaktadır. Dayanıklı yapısı, özel efsaneye sahip oluşu gibi etkenler nedeniyle Koi balığı satın almak isteyenler her geçen gün artış göstermektedir.

Üreticiler tarafından da ilginin fazla olduğu bu balıklar, gelen taleplere uygun olarak fazlasıyla üretilmektedir. Farklı boylarda ve birbirinden özel renklerde satışa sunulan koi balıkları günümüzde çok satanlar arasında yer almaktadır.

Bakım anlamında size uygun bir balık türü olduğunu ve uygun şartları sağlayabileceğinize inanıyorsanız sizlerde koi balığı satın alabilirsiniz. İstenilen sayıda akvaryum içerisinde sorunsuzca yaşam sürebilir. Bütçeniz dahilinde kaç adet isterseniz temin ederek tek bir akvaryum içerisinde bir arada bakıp büyütebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Velifera- Beyaz velifera- Velifera fiyat 2022 (patigen.com)

Koi balığı satın almak için balık çiftliklerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; akvaryumcular ve petshoplarda da kolayca bulunur. Bunun yanı sıra; bizden de kolayca Koi balığını temin edebilirsiniz. Sağlıklı ve istenen kriterlere uygun koi balığını sizlere sorunsuz bir biçimde teslim edebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.