Evcil Marketim
Akvaryum BalıklarıBalık Bakımı

Kedi Balığı Bakımı ve Özellikleri

Kedi Balığı

Kedi Balığı Bakımı ve Özellikleri olarak, genelde yassı bir vücut yapılarına sahiptirler. Tatlı su balıklarıdır. Çok az türleri deniz suyunda yaşarlar. Genelde tatlı suda yaşamayı severler.

Kedi Balığı – Google’da Ara

Pulları olmayan balık türüdür. Ağızlarının kenarlarından bıyıklar sarkar. Bu bıyıkların görevleri tat almak için ve dokunarak hissetme organlarıdır. Ağızlarının şekli genelde aşağıya doğrudur. Bu ağız şeklinden de yemlerini suyun dibinden aldıkları anlamına gelir.

Göğüs ve sırt yüzgeçlerinin ön kısmında dışarı çıkarıp tekrar içeri çekebildikleri dikenlere sahiplerdir. Bu dikenler onları düşmanlardan korumak içindir. Balık yiyen balıklar olduğu için kedi balığı tehlikede olabilir. Bu yüzden av olacaklarını anladıkları zaman bu dikenleri aktif hale getirerek korunabilirler.

Kedi Balığı Hangi Balıklarla Yaşar?

Kedi Balığı Hangi Balıklarla Yaşar

Kedi balığı kendileri gibi dayanıklı olan diğer balık türleri ile rahatlıkla yaşayabilirler. Ancak kedi balığının boyutundan büyük balıklar tercih edilmesi gerekir. Çünkü kedi balıkları akvaryumdaki diğer küçük balıkları avlama ihtimali vardır. Kedi balığından daha büyük boyutlu balıkları tercih edebilirsiniz.

Kedi Balığı Nerede Yaşar?

Kedi Balığı Nerede Yaşar

Kedi balığı nerede yaşar diyecek olursanız. Kedi balıklarının çok az türleri deniz suyunda yani tuzlu su da yaşayabilmektedir.

Ama genel olarak kedi balıkları tatlı su da yaşamaya çok daha elverişlidir. Bu yüzden tatlı su ortamlarını onlar için tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Kedi Balığı Ne Yer?

Kedi Balığı Ne Yer

Kedi balığı ne yer, kedi balığı ne ile beslenir gibi sorular kedi balığı besleyen kişiler merak ettiği bir sorudur. Çünkü besledikleri balıkların en güzel besinler ile beslenmelerini isterler.

Bu besinlerin tercihinde çok dikkat etmek gerekir.  Bu balığınız için oldukça önemlidir. Hem sağlıklı bir yaşam sürmeleri gerekir hem de hayattaki yaşamları çok daha uzun yıllar sürsün. Aksi takdir de balığınıza yeterince sağlıklı bir yaşam sunamayabilirsiniz.

Kedi balıkları beslenmesi hem etçil hem otçul beslenen balık türleri arasında yerini almış bir balıktır. Ayrıca yem ayrımı yapmayan nadir balıklar arasında yer alır. Bu da sizin balığınıza bakmanızı biraz daha kolaylaştırabilecek bir durumdur.

Her ne kadar dayanıklı balık türleri olarak seçilmiş olsalar da aşırı yem vermekten uzak durulması gerekmektedir. Balığınız için özel olarak hazırlanmış farklı yem türlerini düzenli ve dengeli şekilde vermek balığınız için yeterli olacaktır.

Kedi Balıklarının Ömrü Ne Kadardır?

Kedi Balıklarının Ömrü Ne Kadardır

Akvaryumda en çok beslenen balık türleri arasında yer alan kedi balığı ömrü oldukça uzun bir dönemi kapsar. Gerekli yaşam koşulları sağlandığı ve bir sağlık sorunu olmadığı sürece 15 ile 20 yıl arasında bir ömre sahiplerdir.

Kedi Balığı Bakımı ve Özellikleri

Kedi Balığı Bakımı ve Özellikleri

Kedi balığı özellikleri hakkında sizlere maddeler halinde bunları belirtmek istiyorum.

  • Kedi balıklarının vücutlarında pulları yoktur.
  • Ağızlarının önünden yanlara ve aşağıya doğru bıyıkları sarkar.
  • Tatlı suda yaşarlar.
  • Bıyıkları sayesinde tat alırlar ve dokunma hissini algılarlar.
  • Avrupa’da görülen en yaygın olan yayın balığı türüdür.

Biraz da balığınız için önemli olan bakım konusuna değinelim. Balıklarınızın daha konforlu ve sağlıklı yaşamaları için bu bakım konusundaki sizlere söyleyeceğim bilgilere çok dikkat etmek gerekir.

  • Akvaryum uzun ve geniş olması gerekir.
  • Kaçma olasılıkları olduğu için akvaryumun kapalı olduğundan emin olmak gerekir.
  • Suyun sıcaklığı 20-260 derece, suyun pH değeri ise 5,5-8 arası olması gerekir.
  • Saklanabilecekleri aksesuarlar koyulması gerekir.

Kedi Balığı Fiyatları

Kedi Balığı Fiyatları

Kedi balığı fiyatları günümüzde oldukça merak konusudur. Balık besleyen herkes tarafından kedi balığı fiyatları oldukça merak edilir.

Bizlerde sizler için bu yazımızda fiyatlandırma konusunda bilgiler vereceğiz. Kedi balığını petshoplardan alabilmek için belli bir miktar bütçe ayırmanız gerekecektir. Bakalım bu fiyat aralıkları ne durumdadır.

Kedi Balığı Fiyatları 2022

Kedi balığı fiyatları 2022, fiyatlandırması 200 TL’den başladığı görülmektedir. Bu fiyat oranı tabii ki de bazı özelliklere göre değişmektedir. Örneğin, balığın yetişkinliği ya da cinsiyeti gibi özellikler alacağınız balığın fiyatında etkisi olacaktır. Bu fiyatın 1.000 TL’ye kadar çıktığı görülmektedir. Bu fiyat aralıkları arasında kedi balığı bulmanız çok yüksektir.

Kedi Balığı Nerede Satılır?

Kedi Balığı Nerede Satılır

Kedi balığı için bizlerle WhatsApp butonu üzerinden bizlerle anında iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca patigen.com sitemiz üzerinden ekibimiz ile kolaylıkla irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Petshoplardan ya da bizlerle iletişime geçerek kedi balığı ve diğer balık türlerine sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Gecko (patigen.com)

Ayrıca balıklar ve diğer hayvanların yaşamlarında duyabilecekleri ihtiyaçları bizlerden temin edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.