Evcil Marketim
Akvaryum BalıklarıBalık Bakımı

Müren Balığı Bakım Ve Özellikleri

Müren Balığı Bakım Ve Özellikleri

Müren Balığı Bakım Ve Özellikleri ile diğer akvaryum balıklarından ayrılmaktadır. Akvaryumda beslenebilen bir balık türü olan Müren Balığı, tuzlu suyu daha çok sevmektedir.

Gizli Çenesiyle Avlanan Müren Balıkları – Dailymotion Video

Eğer ilk defa Müren Balığı besleyecekseniz, tatlı suyu tercih etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Genellikle Gnaj Nehri’nde bulunan Müren Balığı için geniş bir akvaryuma ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca doğada yaşadıkları yerlerde de taşların veya farklı nesnelerin arkasına saklanarak yaşamayı da çok sevmektedirler. Müren Balığı cinsinin doğum yeri ise Hint Okyanusu’nun doğu kısmı olarak bilinmektedir.

Müren Balığı Beslenmesi

Müren Balığı Beslenmesi

Müren Balığı beslenmesi için özel yemlerin kullanılması şarttır. Özellikle beslenme konusunda titiz davranılması gereken bir balık cinsi olarak bilinmektedir.

Doğada oldukça iyi bir avcı olduğu bilinen Müren Balığı bakımı ve özellikleri itibari ile genelde küçük kabuklu canlıları ve balıkları yemektedir. Ancak geniş bir akvaryumda beslenecek ise, ilk olarak beslenmesinde sorun yaşayabilirsiniz.

Yeni yiyecekleri seçeceği için sizin verdiğiniz besinleri yemekte çekince yaşayabilir. Yine de donmuş balık parçaları, karidesler, midyeler ve özel Müren Balığı yemlerini düzenli olarak vermelisiniz. Kısa sürede akvaryum yaşantısına adapte olacaktır.

Müren Balığı Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Müren Balığı Akvaryumu Nasıl Olmalı

Müren Balığı akvaryumu belirli nitelikleri taşımalıdır. Diğer akvaryum balıklarına nazaran daha geniş bir akvaryuma ihtiyacı olan Müren Balığı için bakım, beslenme gibi konularda hassas davranılması beklenmektedir.

Müren Balığı akvaryumu özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Müren Balığı bakımı ve özellikleri gereği yaşamak için geniş bir yere ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca bu tür balık cinsleri için konfor oldukça önemlidir. Bunun için en az 400 litrelik kapasiteye sahip bir akvaryum almanız gerekmektedir.
  • Kapasite dışında tasarım olarak sizin kendi zevkinize yönelik bir akvaryum seçimi yapabilirsiniz. Ancak akvaryumun geniş olmasına dikkat etmenizde yarar olacaktır.
  • Müren Balığı akvaryum içerisinde de olsa mutlaka bir nesnenin arkasına saklanarak vakit geçirmeyi isteyecektir. Bunun için akvaryumun içerisine özel taşlar koyarak onun daha huzurlu bir şekilde yaşamasına olanak sunabilirsiniz. Boru tipi akvaryum süsleri, Müren Balığı için en ideal aksesuarlardan biridir.
  • Tatlı suyu çok sevmeyen bir balık türü olan Müren Balığı için akvaryum suyunu özel olarak hazırlamanız gerekir. Akvaryum suyunu ısıtırken özellikle 1 litrelik su için 15 gram kadar deniz tuzu ilave etmeye özen göstermelisiniz. Ancak bu tuzlu seviyesini ayarlarken Müren Balığının akvaryum içerisinde yeterli miktarda oksijen almasını da sağlamanız gerekir.
  • Müren Balığı için akvaryum temizliği de yine en önemli konulardan biridir. Akvaryumun içerisinde kesinlikle atık birikmesine izin vermemelisiniz.
  • Akvaryumun sıcaklığını 0 ile 28 derecede ayarlamanız yeterli olacaktır. Orta hareketli akvaryum suyunda, Müren Balığı sakin bir şekilde yaşamını sürdürebilir.

Müren Balığı Ne Yer?

Müren Balığı Ne Yer

Müren Balığı yaşadığı bölgede mükemmel avlanma stratejileri kullanan bir balıktır. Genelde kabuklu canlılar ile beslenir. Karidesler, en sevdikleri besin öğelerinden biridir.

Genellikle geceleri avlanmayı seven Müren Balıkları, küçük balıkları da yemeyi oldukça seveler. Akvaryumda beslenen Müren Balığı için ise donmuş balık, midyeler ideal bir besin seçimi olacaktır. Ancak özel Müren Balığı yemleri de verilebilir.

Müren Balığı Hangi Balıklarla Yaşar?

Müren Balığı Hangi Balıklarla Yaşar

Müren Balığı, doğada biraz agresif bir balık türü olarak bilinmektedir. Bunun için de pek arkadaşı olduğunu söylemek doğru olmaz. Genelde kendi balık türleri ile bir arada yaşamaya alışkandırlar.

Ayrıca küçük canlıları yemek isteyecekleri için kendilerinden büyük balık türleri ile de yaşayabilirler. Müren Balığı daha çok karidesler ile birlikte uyum içerisinde yaşayabilirler.

Karidesler Müren Balıklarının dişlerinde kalan atıkları temizledikleri için iyi anlaştıkları bilinmektedir. Bunlar dışında Müren Balığının kendi boyutuna yakın diğer balık türleri ile uyum içerisnde yaşadıkları düşünülmektedir.

Müren Balığı Fiyatları

Müren Balığı Fiyatları

Müren Balığı fiyatları balığın büyüklüğüne ve rengine göre farklılık gösterebilmektedir. Müren Balığının pek çok farklı türü bulunmaktadır. Her ne kadar görünüş olarak yılan balığını andırsa da bir akraba olmadıkları bilinir.

Yırtıcı bir balık türü olarak bilinen Müren Balığı akvaryumda beslenebilir. Pek çok kişi tarafından Müren Balığı ne kadar sorusu da merak edilmektedir. Müren balığı fiyatları, balığın kaç cm olduğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

15 cm uzunluğundaki bir tatlı su Müren Balığı ortalama olarak 150.00 TL olarak satışa sunulabilmektedir. Ayrıca pek çok farklı renk alternatifi de olabilmektedir. Etçil bir balık türü olmasının yanı sıra 40 ile 60 cm uzunluğuna kadar büyüdükleri de bilinmektedir.

Bunun için Müren Balığı yavrusu ile yetişkin olanların fiyatları birbirinden farklıdır. Müren Balığı için özel bir renk seçimi yapmanızın fiyatlara etki edeceğini belirtmek isteriz.

Sizler de evde Müren Balığı beslemek istiyorsanız Whatsapp iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Yavru veya erişkin Müren Balığı beslemek için dilediğiniz zaman sitemiz üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kedi Balığı Bakımı ve Özellikleri (patigen.com)

Sitemiz aracılığı ile satın alabileceğiniz Müren Balığı, sizlere sağlıklı ve güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Gerekli tüm önlemler alınarak gönderilen Müren Balığı çeşitleri ve beslenmesi hakkında da sitemiz üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.