Evcil Marketim
Akvaryum BalıklarıBalık Bakımı

Transgenetik Tetra Özellikleri ve Bakımı

Transgenetik Tetra

Transgenetik Tetra en çok dikkat çeken balık türleridir. Mavi ışık altında renklerini daha güzel belli ederler. Rengarenk vücutları boya enjekte edilmeden doğal yapıdadır. Renklerini ailesinden gelen genlerden alırlar.  Parlak pulları her zaman kendisini özel kılmıştır.

Transgenetik Tetra ve Malzemeleri satın almak için sayfamızın sağ altındaki iletişim kısmından arayarak yada WhatsApp mesaj kısmından iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz .

Transgenetik Tetra Hakkında Her Şey – YouTube

Ayrıca bakımı tatlı su balıklarınkiyle aynıdır. Çok zahmet gerektirmeyen hijyen kurallarına uygun bir bakım onlar için yeterlidir.  Sahiplerinin kendilerini tercih etmesinin asıl nedeni renklerinde ki canlılıktır.

Transgenetik cinsi balıklar en az beşli gruplar ile sahiplenilmesi gerekir.  Her balık için akvaryumda iki litre  su olmalıdır. Bu da sadece onlar için alınan akvaryumda en az on litre suyun olması demektir. Ayrıca yapıları gereği diğer balıklarla anlaşmazlık yaşamazlar. Alan belirleme özellikleri yoktur.

Transgenetik Tetra Hangi Türlerle Yaşar?

Transgenetik Tetra Hangi Türlerle Yaşar

Transgenetik Tetra için en ideal balıklar, kendileri gibi iyi anlaşacak kendi boyutlarında tehdit oluşturmayacak canlılar olmalıdır. Aksi halde akvaryumda sorun çıkabilir ve  Tetra yalnız kalabilir.

Onlarla iyi anlaşacak balık türleri Moli balığı, Kılıçkuyruk, Melek balığı, Kardinal Tetra ve Tetrazondur.

Ayrıca erkek dişi ayrımı yapılarak sahiplenilmesi daha doğru olur. Farklı tür balık seçerken,  bu ayrımın yapılmasının nedeni, erkek balıklar çiftleşme zamanında tehdit unsuru olmaktadır.

Transgenetik Tetra Özellikleri

  • Tetra balıkların ortaya çıkma sebebinin bilimsel bir amacı vardır. Su kirliliği ile mücadele için genetikleri ile oynanır.

Transgenetik Tetra Özellikleri

  • Sonunda renk tonları ile kendini gösteren Transgenetik Tetra cinsi balık ortaya çıkmıştır.
  • Ayrıca bu balıklar bilimsel amaçla türedikleri için vahşi doğada bulunmazlar.
  • Renkleri ile çok dikkat çektikleri doğrudur. Genler dolayısıyla yeni yavrularda aynı renk ve özellikle dünyaya gelirler. Bu cins balıkların zamanla renk kaybı olmaz.  Genlerinde yeniden oynama söz konusu olmadıkça mevcut renkleri nesillerce aktarılır.
  • Cilt renkleri mavi, yeşil, sarı, pembe, turuncu ve mordur.
  • Ortalama olarak 5cm ila 6cm boylarında olurlar. Yapıları gereği çok dayanıklıdırlar. Akvaryumun üst ve orta tabakasında yüzerler. İlk defa sahiplenme yapacak kişiler için ideal balık türleridir.

Transgenetik Tetra Akvaryumu Nasıl Olmalıdır?

Transgenetik Tetra, doğal tetra türleriyle  aynı bakıma ihtiyaç duyarlar.   Onlar için sadece akvaryum suyunun  sıcaklık değerinin sabit olmasına ihtiyaç vardır.

Transgenetik Tetra Akvaryumu Nasıl Olmalıdır

Soğuk suda beyaz benek hastalığı gibi enfeksiyonlara karşı dirençsizleşir. Ve bu gibi hastalıklara yakalanmaları oldukça kolaylaşır.

Ayrıca akvaryum temizliği de önemli bir konudur. Akvaryum temizlenirken kesinlikle deterjan, sabun, çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler kullanılmamalıdır.  Aksi halde camda kalıntı kalacağı için balıkların zehirlenmesi kaçınılmaz olur.

Dikkat edilmesi gereken başka bir konuda akvaryumun havalanmasıdır. Bunun için kaliteli bir oksijen makinesi kullanmak gerekir.

Transgenetik Tetra Fiyatları

Transgenetik Tetra Fiyatları

Transgenetik Tetra fiyat konusunda ortalama olarak tanesi 10 TL gibi makul rakamlarda olur. Genellikle beşli gruplar halinde sahiplendirildiği için toplam olarak  50 TL gibi fiyat ödenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kiraz Barb Balığı | Patigen

Güzelliği ve renkleri ile her geçen gün sahiplenme sayısında artış görülür.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.