Evcil Marketim
KediKedi Bakımı

Sarman Kedisi Bakımı ve Özellikleri

Sarman Kedisi

Sarman Kedisi dünya genelinde en çok görülen ve duyulan kedi türlerinden bir tanesidir. Aslına bakarsak sarman kediler bir kedi cinsi değillerdir. Tüylerinin yapısından ve renklerinden dolayı Sarman ismiyle anılmaya başlanmıştır. Sarman kediler aslında tekir kedi ırkı olarak ya da tekir kedi ırkının alt türü olarak bilinmektedir.

Sarman Kedisi – Google’da Ara

Çevremizde, sokaklarda, evlerde çok fazla karşılaşmaktayız. Sarman kediler renklerinin güzelliği, göz renklerinin dikkat çekiciliği ve karakter yapılarıyla oldukça cana yakın ve sevecen bir kedi türüdür.

Sarman kedileri kökeni net olarak bilinmemektedir. Tahminlere göre 14. Yüzyılda Fransa’da görüldüğü tahmin ediliyor. Tekir kedi ırkına dahil olan melez kedilerdir.

Sarman Kedilerin Özellikleri

Sarman Kedilerin Özellikleri
Sarman

Sarman kedileri özellikleri ve yapısı gereği iri yapılı kedilerdir. Tüy yapıları uzun, sık, sarı ya da sarı tonlarında görülmektedir. Gözlerin genelde tüylerinin renkleri ile uyumlu olarak sarı ya da sarı tonlarındadır.

Sinirli hareketlerde bulunan kediler değillerdir. Genelde sakin, sosyal, arkadaş canlısı ve uyumlu kedilerdir. Sarman kedilerin %80’lik bir oranla erkek oldukları görülmektedir.

Oyun oynamayı sevseler de gün içerisinde genel olarak yatmaktan daha çok keyif alırlar. Fazla hareket etmedikleri için ve uyumaya olan sevdalarından dolayı kilo almaya yatkın kedilerdir. Sessiz ve serin yerlerde uyumaktan çok daha fazla hoşlanırlar. Zeki ki kedi oldukları için eğitimleri kolay olacaktır. Yaşadıkları yere, ailesine, sahiplerine çok bağlı olan kedilerdir.

Sarman kedilerin fiziksel özelliklerini ele alacak olursak en dikkat çekici özelliklerinden biri tüylerinin yapısı ve renkleridir. Tüy renkleri genelde turuncu, sarı ya da beyaz tonlarında görülmektedir.

Beyaz renkler vücutlarının genelde alt kısımlarında görülmektedir. Bu renk tonları kedilerin kendi aralarında farklılık göstermektedir. Sarman kedileri tüyleri ve göz renkleri birbiri ile uyumlu renktedir.

Sarman Kedi Fiyatı

Sarman Kedi Fiyatı

Sarman kedi fiyatları gün geçtikçe çok daha fazla merak konusu haline gelmektedir. Genelde tek yaşayan kişiler yanlarında bir canlının olmasını isterler ve bunu birçok kişi kediden yana kullanır. Sarman kedisi diğer kedi türlerine göre çok daha kolay ve fazla bulunabildiğinden çok tercih edilen bir kedi türü haline gelmiştir. Peki sarman kedi fiyatları ne durumda?

Kedilerin fiyatı cins, şecere, yaş, safkan olup olmaması ya da yaşam koşulları gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. 2022 yılında kedi fiyatları 2.500 TL ile 11.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Patigen.com adresi üzerinden sarman kedisi ya da farklı bir hayvan sahiplenme için adresimizden bizlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüm hayvanlarımızın sağlık durumu iyidir. Düzenli olarak aşıları ve sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Ayrıca evinize en yakın barınaklardan dilediğiniz hayvanı sahiplenmek adına yardım alabilirsiniz. Oradaki kişilerde sizlere yardımcı olacaktır.

Sarman Kedi Yavru

Sarman Kedi Yavru

Sarman kedisi yavru iken her hayvanda olduğu gibi küçükken gözümüze çok daha tatlı ve sevecen gözükmektedir. Genelde herkes sahiplendiği hayvanın yavru olmasını tercih eder. Bunun asıl sebebi evde bakacağı için eğitimin çok daha kolay olmasıdır. Yetişkin bir kedinin eğitimi çok daha zor olacaktır. Bu yüzden sizlerde sarman kedisi sahiplenme konusunda kesin karar verdiyseniz sarman kedisi yavru sahiplenmenizi öneririz.

Sizlere çok daha çabuk alışacaktır. İlk sahipleri sizler olduğunuz için sizlere karşı çok daha fazla sevgi besleyeceklerdir.

Sarman Kedi Yavru Beslenmesi

Sarman Kedi Yavru Beslenmesi

Sarman kedi beslenmesi konusunda çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü kilo almaya meyilli kedilerdir. Hatta obeziteye en çok yakalanan kediler arasında göstermek mümkündür. Genelde iri olan sarman kedileri için besin değeri yüksek ve kaliteli olan kedi mama çeşitlerinden almak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Özellikle gelişim dönemlerinde yani siman kedileri yavru beslenme için uygun besini, vitamini ve minerali alması için veteriner kontrolünden beslenme planını yapmasını isteyebilirsiniz. Bu kediniz için çok daha sağlıklı bir yaşam için gereklidir bir önlemdir.

Kedinizin ne kadar beslenmeye ihtiyacı olduğu, yaptığı egzersizlerin yanı sıra yaşı, büyüklüğü, yapısı, kilosu ve metabolizması gibi pek çok faktöre bağlıdır.

Sarman kedisi ve başka çok daha farklı hayvanlar ve onlara ait malzemelere ulaşmak için patigen.com adresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Velifera- Beyaz velifera- Velifera fiyat 2022 (patigen.com)

Önemli Not: Bu tarz bir canlıya ihtiyacınız var ise hemen WhatsApp butonuna basarak bizden hızlıca temin edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.