Evcil Marketim
KediKedi BakımıKedi Sağlığı

Kedi Aşı Fiyatları

Kedi Aşı Fiyatları

Kedi Aşı Fiyatları ile ilgili merak edilen bilgileri sizler için sunmaya çalıştık. Kediler doğaları gereği çok güçlü hayvanlardır. Özellikle sokakta yaşayan kediler dış dünyaya karşı mükemmel bir savunma geliştirmiştir. Kedinin aşılanması onların sağlıkları için gereklidir.

KEDİ AŞI TAKVİMİ VE FİYATLARI (Kedi Aşıları) – YouTube

Evcil hayvan alırken mutlaka aşılarının ne derece yapıldığını, kalıtsal hastalığının var olup olmadığını ve geçmiş alerji hikayelerini sormak son derece önemlidir. Evcil hayvan ile en baştan hayata başlanacağı için bu özel sorular mühim önem taşır.

En kısa zamanda veteriner hekim ile irtibata geçip, aşılama, beslenme ve sağlık konularında gerekli adımlara başlanılması gerekir. Yeni sahiplenilen kedilerin kalıtsal hastalık barındırmamış olması, yaşam kalitesi bakımından önemlidir. Çünkü ne kadar az hastalık o kadar çok kaliteli hayat demektir.

Kedilerin aşıların tamamlandıktan sonra son derece sağlıklı bünyelere sahip olurlar. Mevcut ihtimalde olan sağlık sorunu için, sonradan ciddi problemler çıkmasın diye aşılama yapılır. Her kedi için   mutlaka özel aşılama yapılması gerekir.  Bunun sebebi geçmiş sağlık hikayelerinin farklı olmasıdır. Ayrıca boy ve kilo gibi faktörlerde fiyat farkını değiştirir.

Kedilerin Aşıları Kaç TL ( Kedi Aşı Fiyatları) sorusuna en basit şekilde aşağıdaki maddeler yanıt verebilir.

Kedi Aşı Fiyatları Listesi

Kedi Aşı Fiyatları Listesi

 • İç Dış Parazit uygulamaları fiyatı ortalama 100 TL olarak belirlenmiştir. Damlatma yöntemi ile yapılan İç Dış Parazit uygulamaları daha pahalıdır. Ortalama fiyatı 160 TL ile 175 TL arasındadır.
 • Kuduz Aşısı fiyatı ortalama 175 TL ile 200 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca kuduz aşıları kediler için çok önemli aşılardandır. Mutlaka yaptırılmalı ihmal edilmemelidir.
 • Karma Aşı fiyatı 200 TL olarak belirlenmiştir. Fakat 100 TL gibi makul rakamlarda yaptırılması mümkündür.
 • Lösemi Aşısı fiyatları yine bahsedilen diğer aşılar gibi 175 TL ile başlayıp 200 TL gibi rakamlara kadar ulaşır.
 • Aşılama çok fazla uzun süren bir işlem değildir. En fazla 15 dakika süre ile tamamlanabilir.
 • Yukarıda adı geçen aşılar ve uygulamalar tedavi amaçlı değildir. Hastalık önleyici ve bağışıklık koruyucu özellikleri ile kedi sağlığını daha üst seviyelere taşır.

Kedi Aşı Olmazsa Ne Olur?

Bu sorunun cevabı  çok basittir. Bütün Veterinerlerin  ortak dili ile, kolayca hastalanırlar denilebilir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için gereklidir. Kediler kendi başlarına hastalıklara karşı savunma üretemezler, mutlaka aşılama gerekir.Kedi Aşı Olmazsa Ne Olur?

Kedilerin aşılanması aksatıldığında  ya da hiç aşılanmadığında  viral enfeksiyonlar başta olmak üzere, çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkacaktır. Bu sağlık problemlerinin net bir tedavisi olmadığından ne yazık ki ölümle sonuçlanabilir.

 • Kediler doğar doğmaz annelerinin sütünden bağışıklık kazanırlar. Bu sebeple doğar doğmaz aşılama yaptırmak gerekmez. Yavru kedilere genel olarak 21 gün ara ile aşılama yapılır. Gecikme halinde çok kötü sağlık sorunları çıkabilir.
 • Doğduktan 45 gün sonra başlanacak ilk aşı İç Dış Parazit Aşısıdır.
 • Doğduktan 60 gün sonra uygulanacak aşı Karma 1 Aşısıdır.
 • Doğduktan 75 gün sonra uygulanacak aşı Karma 2 Aşısıdır.
 • Doğduktan 90 gün sonra uygulanacak aşı Kuduz Aşısıdır.
 • Doğduktan 105 gün sonra uygulanacak aşı Kedi Lösemi Aşısıdır.
 • Doğduktan 120 gün sonra uygulanacak aşı Mantar Aşısıdır.

Yetişkin kedi aşı takvimi ile her sene tekrarlamaları gereken aşılar; Karma Aşı, Kuduz, Kedi Lösemi Aşısıdır.

2 ayda bir yaptırılması gereken aşılar ise İç Dış Parazit Aşısıdır. Aşılama konusunda en çok önem verilmesi gereken aşı türü , İç Dış Parazit Aşısıdır. Bu aşı kedileri bir çok enfeksiyondan korur. Vücuda bakterilerin girmesi dahilinde bağışıklığın savaşmasını sağlar.

Kedi Aşısı Ücretli Mi?

Kedi Aşısı Ücretli Mi?

Genel olarak Türkiye’de bu ücretsiz uygulamalar İl/İlçe Tarım Müdürlüğü ile yapılmaktadır. Fakat tüm aşıları yaptırmak mümkün değildir.  Sadece İç Dış Parazit uygulamasını 10 TL gibi makul bir fiyat ile yaparlar. Onun dışında ki bütün aşıların belli bir ücret karşılığında olması, sahiplerine hafif pahalı gelebilir. Fakat bir can söz konusu olduğu için paranın çokta bir hükmü kalmaz.

Aşılama her kedi için çok önemli bir ayrıntıdır. Mutlaka işinin ehli veteriner hekimlerce uygulanması gerekir. Ancak bu şekilde  emanet edilmelidir. Aynı zamanda aşılama yapılırken aşının tarihinin geçmemiş olması gerekir. Bu konu da yeterli emniyete varılmadan aşılanmaya onay vermemek gerekir.

Ev Kedisine Aşı Şart Mı?

Ev Kedisine Aşı Şart Mı?

Sadece ev kedileri için değil tüm evcil hayvanlar bu konuya dahildir.

Hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli aşıların yaptırılması gerekir.

Sokaktan sahiplenilmiş kedilerin, aşı konusunda daha dikkatli ve özverili olmak onlar için önemlidir.

Kediler en çok viral enfeksiyonlardan mustarip olurlar.  Bu yüzden aşılama konusu onlar için atlanılmayacak derecede önemlidir.

Belediye Veteriner Ücretleri (Kedi Aşı Fiyatları)

Belediyelerde özel olarak çalışan Veterinerlerin ücretlerini belediye belirler.

Belediye Veteriner Ücretleri

Ayrıca Belediyede çalışan Veteriner hekimlerin birçok önemli görevleri vardır. İlk olarak bulaşıcı hayvan için gerekli tedbir almak. Koruyucu aşı takibi yapmak. Gelen hayvanların kayıtlarını tutmak ve kontrol etmek gibi çok çeşitli sorumlulukları vardır.

İlginizi çekebilir: Munchkin Özellikleri ve Bakımı – Munchkin Kedisi Fiyatları (patigen.com)

Mesleki konuda ise çeşitli eğitim çalışmalarına katılıp verimliliği artırmak onların diğer bir görevidir. Gelen hayvanlar için ellerinden ne gelirse her zaman yapmaya hazırdırlar. Bu iş için çok sıkı yetiştirilmişlerdir. İhmallere ve problemlere yer verilmeyen meslekler arasında olduğu için bu kadar sıkı yetiştirilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.