Evcil Marketim
KöpekKöpek BakımıKöpek Cinsleri

Belçika Kurdu Malinois Özellikleri ve Bakımı

Belçika Kurdu Malinois

Belçika Kurdu Malinois videoları ile kendisini daha yakından tanıdığımız bu güzel köpek Fransa ve Belçika’da tanınan “Berger Belge ”adıyla uzun zaman çok ilgi görmüştür. Bu cins köpek bir irinden güzel 4 farklı cinsin sadece bir tanesidir.

BELÇİKA KURDU SAHİPLENDİM! YOK BÖYLE KÖPEK! – YouTube

Belgian Malinois çok sadık yapıları ile bekçi köpeği gibi kullanılmıştır. Sahiplerine olan sonsuz güveni ve sadakati buna sebep olmuştur. Genel olarak asla sesleri çıkmaz ne iş olursa yaparlar. Her zaman bu yönleri ile tanınmış ve seçilmiştir.

Bu cins köpeklerin en çok sevilen uzuvları olarak kulakları ve gözleri, hassas ve çok işlevsel yapılıdır. Çok mükemmel bir görme yetisine sahiptirler. Aynı zamanda uyurken bile ufacık bir sese tepki gösterebilirler.

Çok hızlı koştukları için atık ve enerjik diyebiliriz. Yine de her köpeğin özellikleri kendine has olduğu için çok fazla üzerinde durulacak konu değildir. Bu konuda sahipleri şu işimi de görsün şöyle olsun, böyle olsun, bunu öğrensin gibi içlerinden gelen  efsunlarla köpeğini daralmaktadır. Bu çok yanlış bir davranış biçimidir. Zekaları sebebiyle çok iyi eğitim gördükleri doğru ama her şey belli bir düzende ve yolda olmalı!

Belçika Kurdu Malinois cinsleri, zeki olmalarının yanında asıl ve  itibarlı yürüyüş yapıları çok dikkat çeker. Uzun ve kaslı bacaklar ile yorulmadan ilerleyebilirler. oval kemik yapısı ile vücut oranları gayet albenili durumda!

Geniş alanlarda daha çok mutlu olan ve enerjilerini atan bu cins köpekler çok kolay ve hızlı eğitim sürecine adapte olabilirler.  İçlerindeki ilgi beklentisinin bu oranda arttığını düşünürsek ne kadar çok ilgi o kadar mükemmel söz dinleyen eğitimli köpek diyebiliriz.

Bu cins köpeklerin diğer bir özelliği ise sahibinin ne yaptığını, neden yaptığını,  şuan ne demek istediğini sürekli sorgular. Yani sürekli olarak bir öğrenme çabasındadır. Ayrıca sahiplerinin sevmediği davranışları ve haz etmediği hareketleri yapmamaya özen gösterirler.

Ayrıca soğuğa karşı dayanıklıdırlar. Mevsim şartlarına ayak uydurabilirler. Belçika Kurdu Malinois, Belçika Kurdu beyaz renge karşı çok daha fazla uyumludur. beyaz bir  obje gördükleri zaman daha enerjik olurlar. Bu sebeple kış mevsimlerinde kar ile oynamaları doğal bir durumdur.

Orijinal Belçika Kurdu Malinois Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Belçika Malinois Nasıl Anlaşılır

 Belçika Kurdu Siyah, sarı ve beyaza kaçan tonları ile çok hoş dururlar. Ayrıca bu cins köpeklerin yavruları çok hızlı boy atarlar. Bir anda yoğun bir şekilde büyüdüklerini ve buna bağlı olarak çok yemek yedikleri görülür.

Ayrıca vücutlarında besin depolama özellikleri ile uzun süre beslenemeseler bile ayakta durabilirler. Kendilerine yetebilirler.

Bu cins hayvanların kırma olup olmadıklarını anlamak için veteriner hekime danışılması daha doğru olacaktır. Ayrıca sahiplenmeden önce mutlaka bilgi edinilirse, bize teslim eden şahsın dediklerinde samimi olup olmadığını anlamış oluruz. Bu sayede daha mantıklı kararlar vermiş oluruz.

Belçika Kurdu Malinois Tehlikeli mi?

Belçika Malinois Tehlikeli mi

Belçika Malinois çok enerjik ve atik vücutları ile gün içerisinde oldukça aktif gözükürler.

sahiplerine karşı aşırı duyarlı ve korumacıdır. bu özellikleri genlerinden gelir. aynı zamanda koruma özelliği sayesinde bekçi olarak kullanılmıştır. dolaylı olarak sahiplerinin ya da kendilerinin tehlikeli gördükleri herhangi bir ortamda oldukça saldırgan hayvanlardır.

Küçük çocuklara ve korunmasız kişilere sadece uyarı amaçlı yüksek tiz bir sesle havlarlar. Uyarıyı dikkate almayan ve şiddette dozajı arttıran kişilere karşı saldırılar. özellikle ellerinde zarar verecek bir alet varsa uyarı amaçlı Ses çıkarmadan direkt harekete geçebilirler. Bu yüzden ilk defa karşılaşma esnasında sert ani hareketlerden kaçınılması gerekir. özellikle sahipliği ilk gün!

Yavru Belçika Kurdu (Malinois) Kulakları Ne Zaman Dikleşir?

Sadece bu cins köpekler için değil yeni doğan köpekler için geçerli yassı kulak, onları çok sevimli gösterir. genel olarak bütün köpeklerin kulakları kafalarına yapışık doğar yani yassı kulak olarak doğar.

Belçika malinois cinsi köpeğin kulakları 4 ila 7 aylıkken dikleşme ye başlayacaktır. Dikleşmesi için kulaklara çok fazla dokunulmaması gerekir. kendi normal hallerine bırakılması gerekir. Erken dikleşmesi için hiçbir müdahale yapılmamalıdır Aksi halde kulak yapılarına zarar gelebilir.

Belçika Malinois Köpeği Fiyatları /Belçika Kurdu Malinois Fiyat

Belçika Malinois Köpeği Fiyatları

1891 tarihinden bu yana aramızda bir dost bir yardımcı olarak görev yapan yardımsever bu cins köpekler,  çok pahiş fiyatlara satılmamaktadır!  Genel olarak fiyat ortalaması 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmekte olup Belçika kurdu kaç TL diye merak edenlere makul bir değer sunmakta.

Belçika kurdu fiyatları 2023 ilanlarına göre  yine aynı değerlerde ne azalma nede artış görülmektedir. Kimi yorumcuya göre fiyat konusunda ilerleyen tarihlerde kaba bir artış beklenmemekte.

Belçika Kurdu Malinois gibi Bu da İlginizi Çekebilir: Boxer Köpek Özellikleri ve bakımı (patigen.com)

Belçika kurdu yavru fiyatları yaşını doldurmuş olan köpeklere göre çok bir fiyat farkı olmadığı gibi 3.500 TL ile 4.000 TL arası sahiplenilmektedir. Ayrıca kimi sahiplendiren bu miktar harici kendisine bakım ve büyütme masrafı için “ilk sahibine bağış” adı altında ek parada almaktadır.

Belçika Kurdu Malinois fiyatları bu şekildedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İNSTAGRAM HESABIMIZI İNCELEYİN.